Հարավային Կորեայի եւ Սաուդյան Արաբիայի ղեկավարները խոստացել են ամրապնդել կապերը էներգետիկայի, պաշտպանության եւ շինարարության ոլորտներում։ Էր Ռիադը 30 մլրդ դոլարի ներդրումային համաձայնագիր է ստորագրել հարավկորեական ընկերությունների հետ։
Հարավային Կորեայի նախագահ Յուն Սոկ Յոլը Սաուդյան Արաբիայի թագաժառանգ Մոհամեդ բին Սալմանին ասել է, որ հույս ունի, որ երկու երկրները կկարողանան ընդլայնել համագործակցությունը՝ մերձավորարեւելյան երկիրն անվանելով կարեւոր գործընկեր էներգետիկ անվտանգության ոլորտում։
Նա նշել է, որ հույս ունի տեսնել հարավկորեական ընկերությունների մասնակցությունն այնպիսի նախագծերում, ինչպիսին են NEOM «խելացի» քաղաքը  Սաուդյան Արաբիայում եւ համագործակցության զարգացումը պաշտպանական արդյունաբերությունում եւ ապագայի էներգետիկայում։
Արքայազն Մոհամեդը նշել է հարավկորեական բիզնեսի դերը Սաուդյան Արաբիայի ազգային ենթակառուցվածքի զարգացման գործում, նա նշել է նաեւ, որ կցանկանար, որպեսզի Հարավային Կոորեայի հետ համագործակցությունն ավելի սերտ լիներ։
Հարավային Կորեայի արդյունաբերության նախարարությունը տեղեկացրել է, որ Samsung C&T Corp եւ POSCO Holdings Inc ընկերությունները ստորագրել են ավելի քան 20 համաձայնագիր սաուդցի գործընկերների հետ էներգետիկայի, երկաթուղու, քիմիական արդյունաբերության, դեղագործության եւ մոլախաղերի ոլորտներում։
Սաուդյան Asharq հեռուստատեսությունը մեջբերել է թագավորության ներդրումների նախարարի խոսքերը, որն ասել է, որ գործարքնները գնահատվում են 30 մլրդ դոլար։

The leaders of South Korea and Saudi Arabia promised to strengthen ties in energy, defense and construction. Riyadh has signed investment agreements worth $30 billion with South Korean companies.
South Korean President Yoon Suk-yeol told Saudi Crown Prince Mohammed bin Salman that he hopes the two countries can expand cooperation, calling the Middle Eastern country a key partner for economic and energy security.
He said he hopes to see South Korean companies participate in projects such as Saudi Arabia's NEOM smart city and to develop further cooperation in the defense industry and energy of the future.
Prince Mohammed noted the role of South Korean businesses in developing Saudi Arabia's national infrastructure, saying he wanted closer cooperation with South Korea.
"In particular, he said he would like to drastically strengthen cooperation with South Korea in the areas of defence industry, infrastructure and construction," the South Korean presidential office said.
South Korea's Industry Ministry said Samsung C&T Corp and POSCO Holdings Inc have signed more than 20 agreements with Saudi counterparts in areas such as energy cooperation, railroads, chemicals, pharmaceuticals and gambling.
Saudi Asharq TV quoted the kingdom's investment minister as saying that the deals are valued at $30 billion.