Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը Telegram-ի իր ալիքում հրապարակել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ լուսանկար, որն արվել է պետության ղեկավարի հետ նոյեմբերի 25-ի երեկոյան կայացած աշխատանքային հանդիպումից հետո։
Ինչպես ասել է Կադիրովը, նախագահի հետ հանդիպմանը քննարկվել է Ուկրաինայում հատուկ գործողությանը չեչենական ստորաբաժանումների մասնակցության հարցը։
Նրա խոսքով՝ ինքը Պուտինին զեկուցել է Չեչնիայում ՌԴ պաշտպանության նախարարության եւ Ազգային գվարդիայի նոր ստորաբաժանումների մարտական փորձ ունեցող կործանիչներով հաջող համալրման մասին։ Բացի այդ, նա գերագույն հրամանատարին զեկուցել է ստորաբաժանումների մատակարարման, տեխնիկայի, մարտավարական հնարավորությունների մասին։
«Երկխոսության ընթացքում Վլադիմիր Վլադիմիրովիչը նշել է տարածաշրջանի մեծ ներդրումը գործողության անցկացման գործում, մասնավորապես՝ առաջնագծում մեր մարտիկների ձեռքբերումները, նրանց մարտական ոգին եւ փորձը, զորամասերի համալրումը եւ կամավորների ջոկատների նախապատրաստումը»,- գրել է Չեչնիայի ղեկավարը։
ՌԴ նախագահը, ինչպես ավելացրել է Կադիրովը, նաեւ նշել է, որ Ռուսաստանն այժմ «համերաշխ հայրենասերների երկիր է, որը դիմագրավում է Արեւմուտքի հարձակումներին՝ որպես մեկ մեծ եւ բարեկամ ընտանիք», ինչպես նաեւ շնորհակալություն է հայտնել զինվորականներին՝ իրենց նվիրվածության եւ առաջնագծում ունեցած հաջողությունների համար։

Глава Чечни Рамзан Кадыров опубликовал в своем Telegram-канале фотографию с президентом России Владимиром Путиным после рабочей встречи с главой государства, которая состоялась вечером 25 ноября.
Как рассказал Кадыров, на встрече с президентом они обсудили вопросы участия чеченских подразделений в спецоперации на Украине.
По его словам, он доложил Путину об успешном укомплектовании в Чечне новых подразделений Минобороны РФ и Росгвардии бойцами, имеющими опыт участия в боевых действиях. Кроме того, он доложил главнокомандующему о снабжении подразделений, оснащенности техникой, тактических возможностях.
«Владимир Владимирович в ходе диалога отметил большой вклад региона в проведение СВО, в частности, достижения наших бойцов на передовой, их боевой настрой и опыт, комплектование военных подразделений и подготовку добровольческих отрядов», — написал глава Чечни.
Президент России, как добавил Кадыров, также отметил, что в настоящее время Россия является страной «сплоченных патриотов, которая справляется с западными нападками как единая большая и дружная семья», а также поблагодарил военных за самоотверженность и успехи на передовой.