Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի պաշտպանական գերտեսչության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով կրակել են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։
Արցախի պաշտպանության նախարարությունն այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել։
«Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 26-ի ժամը 22։35-ից նոյեմբերի 27-ի ժամը 08։37֊ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջաններիի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ

The Ministry of Defense (MOD) of Artsakh (Nagorno-Karabakh) has dismissed the statement disseminated by the Azerbaijan MOD that the Artsakh Defense Army (DA) had supposedly fired at Azerbaijani positions.
"The message spread by the MOD of Azerbaijan that as if the [Artsakh] DA units opened fire, between 22:35 on November 26 and 08:37 on November 27, in the direction of the Azerbaijani positions located in the occupied territories of the Martuni, Askeran, and Martakert regions of the Artsakh Republic, is another disinformation," the Artsakh MOD noted in its statement.