2020–ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության երկու պատգամավոր՝ Սեդրակ Թևոնյանը և Սերգեյ Մովսիսյանը, վայր էին դրել պատգամավորական մանդատները, նրանք փոխարեն մանդատներ ստացել են «Արքայորդի» ՍՊԸ վարորդ Էդգար Հակոբյանն ու ավագանու անդամ Լիլիթ Կիրակոսյանը։
Tert.am-ը Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից տեղեկացավ, որ էդգար Հակոբյանը ծնվել է 1985թ. հուլիսի 18-ին Երևանում, 2005-2007թթ. ծառայել է ՀՀ զինված ուժերում, 2003-2005թթ. սովորել է Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի մեքենաշինության ֆակուլտետոմ և այնուհետև 11 տարի եղել է տաքսու վարորդ «Արքայորդի» ՍՊԸ–ում։
2018-ին, իշխանափոխությունից հետո, նա մոտ մեկ 1 տարի եղել է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի աշխատակազմի կոմունալ տնտեսության և բազմաբնակարան շենքերի կառավարման մարմինների հետ աշխատանքների կազմակերպման բաժնի առաջին կարգի մասնագետ: 2020-2022թթ. հետ է գնացել «Արքայորդի» ՍՊԸ, բայց արդեն ոչ թե որպես վարորդ, այլ փոխտնօրեն։
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովից տեղեկանում ենք, որ Հակոբյանը երկու մեքենա ունի Mercedes և Toyota մակնիշի ավտոմեքենաներ՝ համապատասխանաբար 2003 և 2013 թվականների արտադրության, 2006 թվականին 4.5 մլն դոլարի թանկարժեք զարդեր է ձեռք բերել, որի աղբյուրը հրապարակված չէ։
Նախկին տաքսու վարորդ պատգամավորը կանխիկ հայտարարագրել է 150 հազար դոլար, 364 հազար դրամ այլոց երակմտից տնօրինման չափն է։

Депутаты от правящей в Армении партии «Гражданский договор» Седрак Тевонян и Сергей Мовсисян в 2020 году сложили свои мандаты. Вместо них мандаты получили водитель ООО «Аркайворди» Эдгар Акопян и член Совета старейшин Еревана Лилит Киракосян. Об этом пишет Tert.am.
«Как сообщает официальный сайт Национального Собрания Армении, Эдгар Акопян родился 18 июля 1985 г. в Ереване, в 2005-2007 гг. он служил в рядах ВС республики, в 2003-2005 гг. учился на Машиностроительном факультете Государственного инженерного университета Армении, после чего 11 лет работал таксистом в ООО «Аркайворди».
В 2018 году после смены власти около года Акопян был специалистом первого класса отдела организации работ с органами управления коммунальным хозяйством и многоквартирными зданиями административного района Малатия-Себастия. В 2020-2022 гг. он вернулся в ООО «Аркайврди», но уже не водителем, а заместителем директора.
В Комиссии по предотвращению коррупции нам сообщили о том, что Акопян владеет двумя автомобилями марок «Mercedes» и «Toyota» 2003 и 2013 годов выпуска соответственно. В 2006 году он приобрел драгоценные украшения на сумму в 4,5 млн. долларов, источник которых не разглашается.
Экс-таксист, ныне депутат задекларировал 150000 долларов наличными, 364000 драмов. Его супруга Анжелика Шаповалова поступила на работу в ГНКО «Хозяйство особняков Конда», - пишет Tert.am.