Հարձակողական գործողությունների արդյունքում ռուսական բանակը լիակատար վերահսկողության տակ է վերցրել ինքնահռչակ Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության Անդրեեւկա բնակավայրը, հայտնում է «Ինտերֆաքսը»։
«Շարունակվում են հաջող հարձակողական գործողությունները Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության Վոդյանոյե բնակավայրը ռուսական զորքերի կողմից ազատագրելու համար»,- ասել են ՌԴ ՊՆ-ից։
Չորեքշաբթի ավելի վաղ ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովը ճեպազրույցում ասել է, որ հարձակման արդյունքում Դոնեցկի ուղղությամբ երկու բնակավայր՝ Բելոգորովկան եւ Պերշե Տրավնյան, ռուսական բանակի վերահսկողության տակ են անցել։

The Russian army has taken full control of the village of Andreevka in the self-proclaimed Donetsk People's Republic as a result of an offensive, Interfax reported.
"Successful offensives are continuing to liberate the Vodiane settlement of the Donetsk People's Republic from the adversary by Russian troops," the Russian Defense Ministry said.
Earlier on Wednesday, Russian Defense Ministry spokesman Igor Konashenkov said at a briefing that two settlements in the Donetsk direction had taken control of the Russian army as a result of the offensive - Belogorovka and Pershe Travnya.