Ռոսավիացիան նորից երկարացրել է թռիչքների սահմանափակումները Ռուսաստանի հարավի եւ կենտրոնի 11 օդանավակայաններում, դրանք գործելու են մինչեւ դեկտեմբերի 9-ը։ Այս մասին տեղեկացվել է Ռոսավիացիայի պաշտոնական կայքում։
«Ռուսաստանի հարավային եւ կենտրոնական մասերի 11 օդանավակայաններում թռիչքների սահմանափակման ռեժիմը երկարացվել է մինչեւ 2022թ. դեկտեմբերի 9-ը»,- նշվել է գործակալության հրապարակման մեջ։
Պարզաբանվել է, որ փետրվարի վերջից ժամանակավորապես սահմանափակվել են ավիաչվերթները Անապայի, Բելգորոդի, Բրյանսկի, Վորոնեժի, Գելենջիկի, Կրասնոդարի, Կուրսկի, Լիպեցկի, Դոնի Ռոստովի, Սիմֆերոպոլի եւ Էլիստայի օդանավակայաններում։
Թռիչքների այս ռեժիմը քանիցս երկարացվել է, դրա չեղարկման ստույգ ժամկետների մասին տվյալներ առայժմ չկան։
Շվեյցարիան հրաժարվել է օգնել Ռուսաստանի Դաշնության սառեցված ակտիվների որոնման հարցում
Այդ պատճառով Դաշնային խորհուրդը ներկայումս REPO-ին պաշտոնապես միանալու անհրաժեշտություն չի տեսնում
ԱՄՆ Կոնգրեսը, հավանաբար, ապրիլի 16-ին կքվեարկի Ուկրաինային օգնություն հատկացնելու հարցը
Ջոնսոնը լրագրողներին հայտնել է, որ Սենատի լրացուցիչ ֆինանսավորման օրինագիծը ներկայիս տեսքով չի քվեարկվի
CNN. Ռուսաստանը փոխել է Ուկրաինային զանգվածային հարվածներ հասցնելու մարտավարությունը
Ռուսաստանը սկսել է նոր մարտավարություն կիրառել մարտի 22-ին․․․
Բելգիան և Նիդեռլանդները ականներ որոնող նավեր կտրամադրեն Կիևին
Նիդեռլանդներից և Բելգիայից Ուկրաինա տեղափոխելու համար պատրաստվում է ևս երեք նավ
Ռուսաստանն ու Ուկրաինան փոխանակել են զոհված զինվորների մարմինները
Ըստ շտաբի տվյալների, նրանցից շատերը՝ 77 մարդ, զոհվել են Դոնեցկի ուղղությամբ, 20-ը՝ Զապորոժյեի, երկուսը՝ Խարկովի ուղղությամբ...

Росавиация снова продлила ограничение на полеты в 11 аэропортов юга и центра России, они будут действовать до 9 декабря. Об этом сообщается на официальном сайте Росавиации.
«Режим ограничений на выполнение полетов в 11 аэропортов юга и центральной части России продлен до 9 декабря 2022 года», — уточняется в публикации агентства.
Поясняется, что с конца февраля временно ограничены авиарейсы в аэропорты Анапы, Белгорода, Брянска, Воронежа, Геленджика, Краснодара, Курска, Липецка, Ростова-на-Дону, Симферополя и Элисты.
Подобный режим полетов неоднократно продлялся, точных данных, когда его могут отменить, пока нет.
Немецкий генерал: Бундесвер передаст ВСУ 10 000 снарядов
На втором этапе, в среднесрочной перспективе Германия решила поддержать чешскую…
Bloomberg: США и Турция ведут переговоры об увеличении закупок взрывчатых веществ для Украины
Bloomberg: Заявление Макрона об отправке войск в Украину разозлило американских чиновников
Намеки Макрона были сделаны для того, чтобы заставить российского лидера Владимира Путина размышлять…
Лекорню: Франция вскоре сможет поставить Украине 78 гаубиц «Caesar»
Лекорню отметил, что европейские страны должны уменьшить свою зависимость от США для обеспечения безопасности континента...
Зеленский уволил Данилова с поста секретаря Совета нацбезопасности и обороны Украины
Отмечается, что другим указом на эту должность назначен глава Службы внешней разведки Александр Литвиненко...