Թաիլանդում տարրական դպրոցից ամեն օր լսվող աղմուկի պատճառով զայրացած տղամարդը հարեւան շենքից 18 կրակոց է արձակել դպրոցի ուղղությամբ, տեղեկացրել է Vice-ը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել Թաիլանդի հարավային Ռանոնգ նահանգում, պատահածի հետեւանքով դպրոցականները եւ ուսուցիչները փախուստի են դիմել դպրոցի մեկ այլ շենք, ոչ ոք չի տուժել։ Այդ օրը պարապմունքներին աշակերտների մեծ մասը չի մասնակցել, եղել է ութ երեխա, որոնք հավաքվել էին մարզանքի։
Կրակողը, որին տեղի լրատվամիջոցներն անվանել են Վուտիֆոնգ Չալերմվուտանոն, ձերբակալվել է։ Տեղի ոստիկանական տեղամասում հարցաքննության ժամանակ 43-ամյա տղամարդն ասել է, որ նրան զայրացրել է այն աղմուկը, որը լսվել է ամեն առավոտ դպրոցից, այդ թվում երգեցողությունը եւ օրհներգի կատարումը։
Դպրոցի փոխտնօրեն Պորսին Սրիսուֆանը նշել է, որ իրենք փորձել են իջեցնել ձայնի բարձրությունը՝ երկու շերտ ձայնամեկուսացման օգնությամբ, բայց դա բավարար չի եղել Վուտիֆոնգին հանգստացնելու համար։

В Таиланде мужчина, раздраженный шумом из соседней начальной школы каждое утро, произвел 18 выстрелов по учебному учреждения из соседнего здания, сообщает Vice.
Инцидент произошел в провинции Ранонг на юге Таиланда, в результате случившегося школьники и учителя спасались бегством в другое здание школы, никто из них не пострадал. В тот день на занятиях не было большинства учеников, за исключением восьми детей, которые собрались на тренировку.
Стрелявший, которого местные СМИ назвали Вуттифонг Чалермвутанон, был арестован. На допросе в местном полицейском участке 43-летний мужчина рассказал, что мотивом его действий послужил тот факт, что он расстроен шумом, доносившимся из школы каждое утро, в том числе пением во время утреннего собрания и исполнением государственного гимна.
Порсин Срисуфан, заместитель директора школы, пояснил, что ранее они пытались снизить громкость, установив два слоя звукоизоляции, но этого было недостаточно, чтобы успокоить Вуттифонга.