Երեկ՝ դեկտեմբերի 3-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը:
Ժամը 20։40-ի սահմաններում Lexus GX470 մակնիշի ավտոմեքենան Դիլիջան քաղաքի Կալինինի փողոցում վրաերթի է ենթարկել ճանապարհը չթույլատրելի հատվածով անցնող հետիոտնին։
Վարորդը փախուստի չի դիմել, զանգահարել է «Դիլիջան» ԲԿ», ապա ոստիկանության Դիլիջանի բաժին, և օպերատիվորեն ժամանած Դիլիջանի բժիշկների հետ փորձել է օգնություն ցուցաբերել վրաերթի ենթարկվածին, սակայն բժիշկներն արձանագրել են հետիոտնի մահը։
Վարորդը տեղում ենթարկվել է սթափության փորձաքննության. նա եղել է սթափ։
Դեպքի վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ ասում էին, որ վրաերթի ենթարկվածը մոտ 60 տարեկան կին է, ով ուշ թե շուտ, ցավոք, նման փաստի առաջ էր կանգնեցնելու վարորդներին, քանի որ նրան հաճախակի էին տեսնում, երբեմն նույնիսկ՝ գինովցած, ճանապարհը անցնելով ու վտանգավոր իրավիճակներ ստեղծելով վարորդների համար:

Смертельное ДТП произошло накануне, 3 декабря в Тавушской области Армении. Об этом сообщает shamshyan.com.
В районе 20:40 автомобиль марки Lexus GX470 на одной из улиц Дилижана сбил пешехода, переходившего улицу в неположенном месте.
Водитель не скрылся с места происшествия, позвонил в медцентр «Дилижан», затем в отдел полиции Дилижана, а также попытался оказать помощь пострадавшему вместе с врачами, однако медики констатировали смерть пешехода.
Водитель на месте прошел тест на трезвость. Он оказался трезв.
Собравшиеся на месте происшествия граждане рассказали, что смертельному наезду подверглась женщина лет 60-и, которая, к сожалению, рано или поздно, стала бы причиной подобной ситуации, поскольку ее довольно часто видели переходящей улицы в состоянии алкогольного опьянения.