Բրիտանուհին ստիպված է մեքենայում ապրել՝ իր տուն լցված առնետների պատճառով, գրում է Daily Star-ը։ Կնոջ խոսքով՝ բոլոր միջոցներն անզոր են եղել կրծողների դեմ։
20-ամյա Թիա Հենդերսոնն արդեն հինգ ամիս է, ինչ ապրում է ընկերուհու մեքենայում։ Նա հեռացել է իր բնակարանից այն բանից հետո, երբ առնետները գրավել են տունը: Կնոջ խոսքով՝ սկզբում ինքը լսել է, թե ինչպես է ինչ-որ մեկը ճանկռում պատերը, եւ մտածել է, թե խելագարվում է, մինչեւ հասկացել է, որ դրանք կրծողներ են։
«Ես սկսեցի ինքս ինձ համոզել, որ խելագարվում եմ»,- հիշում է Թիան:
«Շունն ինձ հետ է ամբողջ կյանքում: Ես ընտանիք չունեմ, նա իմ միակ ընտանիքն է։ Եվ փրկում է իմ հոգեկան առողջությունը»,- մեկնաբանել է կինը։
Քաղաքի վարչակազմը հաստատել է, որ տեղյակ է Հենդերսոնի խնդրին։ Բացի այդ, խոստացել են վերանորոգել նրա սոցիալական բնակարանը, քանի որ Թիան մանկատանն է մեծացել։
«Մենք պայմանավորվել ենք տեղադրել նոր հատակ, տրամադրել կենցաղային նոր տեխնիկա եւ փոխել կահույքը, որպեսզի Թիան կարողանա տուն վերադառնալ»,- ասվում է իշխանությունների հաղորդագրության մեջ։

Британка вынуждена жить в машине из-за крыс, заполонивших ее дом, пишет Daily Star. По словам женщины, против грызунов все средства оказались бессильны.
20-летняя Тиа Хендерсон уже пять месяцев живет в машине своей подруги. Она съехала из своей квартиры после того, дом облюбовали крысы. По словам британки, первое время она слышала, как кто-то царапает стены, и думала, что сходит с ума, пока не поняла, что это грызуны.
«Я начала убеждать себя, что схожу с ума», — вспоминает Тиа.
После того, как Тиа заметила двух крыс на кухне, она вызвала специальную службу по борьбе с вредителями. Специалисты провели дезинфекцию дома, но этого оказалось недостаточно. Хендерсон также связалась с местной администрацией, рассказав о проблеме. Ей предложили несколько вариантов для переезда, но без домашних животных. Британка отказалась бросать свою собаку, поэтому предложения пришлось отклонить.
«Собака со мой на всю жизнь. У меня нет семьи, она — моя единственная семья. И сохраняет мое психическое здоровье», — прокомментировала женщина.
В администрации города подтвердили, что в курсе проблемы Хендерсон. Кроме того, пообещали сделать ремонт в ее социальной квартире, так как Тиа выросла в детском доме.
«Мы договорились установить новый пол, предоставить новую бытовую технику и заменить мебель, чтобы Тиа могла вернуться домой», — говорится в сообщении.