Էստոնիայում դադարեցրել են «Դոժդ» հեռուստաալիքի հեռարձակումը, տեղեկացրել է Home 3 ընկերությունը։ Ընկերության կայքում տեղադրված տեղեկատվության համաձայն՝ հեռուստաալիքը կդադարի հեռարձակվել դեկտեմբերի 8-ից Բալթյան երկրներում։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել է Postimees թերթը, չորեքշաբթի հեռարձակման դադարեցման մասին հայտնել է նաեւ Elisa հեռուստաօպերատորը: «Սպառողների իրավունքների պաշտպանության եւ տեխնիկական վերահսկողության դեպարտամենտի ծանուցման համաձայն՝ կապի օպերատորները վաղը կդադարեցնեն «Դոժդ» հեռուստաալիքի հեռարձակումը»,-ասվում է հեռուստաօպերատորի հաղորդագրության մեջ։

Operators in Estonia stopped broadcasting Dozhd TV channel on Thursday. Home3 notified its subscribers about the cessation of broadcasting the TV channel. According to the channel's website, Dozhd won't be broadcasting in the Baltic countries from December 8.
As the Postimees newspaper reported earlier, TV operator Elisa also announced the suspension of broadcasting on Wednesday.
In accordance with the notification of the Department of Consumer Rights Protection and Technical Supervision, the telecom operators will suspend broadcasting of Dozhd TV channel tomorrow, said Taavi Teder, media relations manager of Elisa TV operator.