Դեկտեմբերի 7-ին Երևանում հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության հերթական նիստի շրջանակներում կայացել է պաշտպանական և անվտանգային հարցերով աշխատանքային խմբի հանդիպումը:
Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ անվտանգության խորհրդի, պաշտպանության, արտաքին գործերի, բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունների, ազգային անվտանգության ծառայության, պետական եկամուտների կոմիտեի ներկայացուցիչներ, իսկ ամերիկյան կողմից՝ պաշտպանության քարտուղարության և պետքարտուղարության, ինչպես նաև Կանզաս նահանգի ազգային գվարդիայի ներկայացուցիչներ:
Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ ՊՆ նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը, ով բարձր է գնահատել ՀՀ և ԱՄՆ միջև առկա համագործակցությունը և կարևորել դրա հետագա ընդլայնումը:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ոլորտային հարցերի շուրջ փոխգործակցության հնարավորություններին և համատեղ ծրագրերի իրականացմանը, կողմերը նախանշել են առաջնահերթությունները և պատրաստակամություն հայտնել քայլեր ձեռնարկել դրանց իրականացման ուղղությամբ:

В рамках очередного заседания армяно-американского стратегического диалога в Ереване 7 декабря состоялась встреча рабочей группы по вопросам обороны и безопасности. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Минобороны Армении.
На встрече приняли участие представители Совета безопасности Армении, министерств обороны, иностранных дел, высокотехнологичной промышленности, Службы национальной безопасности, Комитета государственных доходов, а с американской стороны – представители Секретариата Департамента обороны, Госдепартамента и Национальной гвардии штата Канзас.
Заместитель министра обороны Армении Арман Саркисян высоко оценил сотрудничество между Арменией и США и подчеркнул важность его дальнейшего расширения.
В ходе встречи обсуждались возможности взаимодействия по отраслевым вопросам и реализации совместных проектов. Стороны обозначили приоритеты и выразили готовность предпринять шаги по их реализации.