Թուրքիան, Եգիպտոսը եւ Թաիլանդը մնում են ամենապոպուլյար անվիզա երկրները ռուսաստանցիների համար, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է Ռուսաստանի տուրարդյունաբերության միության փոխնախագահ Դմիտրի Գորինը։
«Ռուսաստանցիները կարող են  առանց վիզայի հանգստանալու մեկնել մի շարք երկրներ։ Ամենատարածված ուղղություններն են Թուրքիան, Եգիպտոսը եւ Թաիլանդը»,- նշել է գործակալության զրուցակիցը։
Նա նաեւ նշել է, որ առանց հատուկ թույլտվության կարելի է այցելել նաեւ Բելառուս, Հայաստան, Ղազախստան, Ադրբեջան, Ուզբեկստան, Վրաստան, Սերբիա։ Տարածված են նաեւ Մալդիվներ, Ինդոնեզիա, Վիետնամ, Կուբա, Դոմինիկանա եւ Վենեսուելա ճամփորդությունները։

Turkey, Egypt and Thailand remain the most popular visa-free countries for Russians, Vice President of Russian Union of Travel Industry (RUTI) Dmitry Gorin told RIA Novosti.
"Russians can go on vacation without a visa to a number of countries. The most popular destinations are Turkey, Egypt and Thailand," said the spokesman.
He also noted that one can visit Belarus, Armenia, Kazakhstan, Azerbaijan, Uzbekistan, Georgia and Serbia without having a special permit. Popular are also trips to the Maldives, Indonesia, Vietnam, Cuba, Dominican Republic and Venezuela.