Թուրքիան, Եգիպտոսը եւ Թաիլանդը մնում են ամենապոպուլյար անվիզա երկրները ռուսաստանցիների համար, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին ասել է Ռուսաստանի տուրարդյունաբերության միության փոխնախագահ Դմիտրի Գորինը։
«Ռուսաստանցիները կարող են  առանց վիզայի հանգստանալու մեկնել մի շարք երկրներ։ Ամենատարածված ուղղություններն են Թուրքիան, Եգիպտոսը եւ Թաիլանդը»,- նշել է գործակալության զրուցակիցը։
Նա նաեւ նշել է, որ առանց հատուկ թույլտվության կարելի է այցելել նաեւ Բելառուս, Հայաստան, Ղազախստան, Ադրբեջան, Ուզբեկստան, Վրաստան, Սերբիա։ Տարածված են նաեւ Մալդիվներ, Ինդոնեզիա, Վիետնամ, Կուբա, Դոմինիկանա եւ Վենեսուելա ճամփորդությունները։

Турция, Египет и Таиланд остаются самыми популярными безвизовыми странами для россиян, рассказал РИА Новости вице-президент Российского союза туриндустрии (РСТ) Дмитрий Горин.
«Россияне могут поехать отдыхать без визы в ряд стран. Самые популярные направления — Турция, Египет и Таиланд», — отметил собеседник агентства.
Он также отметил, что без специального разрешения на въезд можно посетить Белоруссию, Армению, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан, Грузию, Сербию. Пользуются популярностью также путешествия на Мальдивы, в Индонезию, Вьетнам, на Кубу, в Доминикану и Венесуэлу.