Իրանը հայտարարել է կենտրոնական բանկի կայքի եւ իրանական սոցիալական ցանցերի հարթակներում լայնածավալ կիբերհարձակման կանխման մասին, հայտնում է Mehr-ը։
«Ենթակառուցվածքային հաղորդակցություններ» ընկերության կառավարիչ տնօրեն Ամիր Մոհամմադզադե Լայվարդին կենտրոնական բանկին տեղեկացրել է անցած գիշեր զանգվածային կիբերհարձակումը հետ մղելու մասին։
Լայվարդիի խոսքով՝ «անցած գիշեր կենտրոնական բանկը եւ Bale եւ Rubika հարթակները ենթարկվել են DDoS տիպի հարձակումների, սակայն կիբերհարձակումը հետ է մղվել»։
Նա հավելել է, որ «առայժմ օտարերկրյա կիբերհարձակումների ամենամեծ ծավալն ուղղված է բանկերին ու ֆինանսական հաստատություններին, ինտերնետ ծառայություններ մատուցողներին եւ հաղորդակցական ենթակառուցվածքին»։

Iran said it has prevented a large-scale cyberattack on the Central Bank website and Iranian social media platforms, Mehr reports.
Amir Mohammadzadeh Laivardi, managing director of Infrastructure Communications, informed the Central Bank that it repelled a massive cyberattack last night.
According to Laivardi, last night the Central Bank and the Bale and Rubika platforms were subjected to DDoS type attacks, but the cyber attack was repelled.
He added that by far the largest volume of foreign cyber attacks have targeted banks and financial institutions, Internet service providers and communications infrastructure.