«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունը ներկայացրել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ընդլայնման հնգամյա ներդրումային ծրագիր։ Հունվարի 16-ին Ազգային ժողովի նիստում՝ «Ավիացիայի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ,  այս մասին ասաց Հայաստանի տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների փոխնախարար Արմեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով պատգամավորների հարցերին։
Նրա խոսքով՝ հնգամյա ծրագրի ընդհանուր արժեքը գնահատվում է 350 մլն դոլար։ Հարցը քննարկվել է նաեւ հանրային ներդրումների հանձնաժողովում։ «Կան կոնցեսիոն պայմանագրի հետ կապված որոշակի հարցեր, որոնք պետք է ուսումնասիրվեն։ Դրանից հետո Կառավարությունը լրացուցիչ կտեղեկացնի աշխատանքների ընթացքի մասին»,- հավելեց Սիմոնյանը։

Компания «Международные аэропорты «Армения»» представила пятилетнюю инвестиционную программу расширения международного аэропорта «Звартноц». Об этом на заседании Национального Собрания во время обсуждения законопроекта о внесении дополнений в закон «Об авиации» заявил 16 января заместитель министра территориального управления и инфраструктур Армении Армен Симонян, отвечая на вопросы депутатов.
По его словам, общая стоимость пятилетней программы оценивается в 350 млн. долларов. Вопрос обсуждался и в комитете общественных инвестиций. «Есть определенные вопросы, связанные с концессионным договором, которые должны быть изучены. После этого Правительство дополнительно представит информацию о ходе работ», - добавил Симонян.