ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հունվարի 23-ին Բրյուսելում դաշինքի կենտրոնակայանում կընդունի ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ՆԱՏՕ-ի:
Հանդիպման օրակարգի մասին հայտարարության մեջ չի նշվում։
Հիշեցնենք` 2022-ի սեպտեմբերի 22-ին հայտնի դարձավ, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանն ու Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը։ Ստոլտենբերգը կարևորել էր տարածաշրջանային խնդիրները բանակցային եղանակով կարգավորելու անհրաժեշտությունն ու այդ ուղղությամբ հետևողական ջանքերի գործադրումը, այդ թվում` միջազգային գործընկերների աջակցությամբ։

On January 23, the NATO Secretary General, Jens Stoltenberg, will meet with the Minister of Foreign Affairs of Armenia, Ararat Mirzoyan, at NATO Headquarters in Brussels. Armenian News-NEWS.am learns about this from the NATO website.
The agenda of the meeting, however, is not noted in the press release.
On September 22, 2022, it became known that Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with NATO Secretary General Jens Stoltenberg. Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Security Council Secretary Armen Grigoryan also participated in the meeting. Stoltenberg emphasized the need to settle regional issues through negotiations and making consistent efforts in that regard, including with the assistance of international partners.