Կրեմլը չի ​​քննարկում երկրից մեկնելու ռուսաստանցիների հնարավորության սահմանափակումը, երեքշաբթի լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ոչ, Կրեմլում  չի քննարկվում»,- ասել է նա՝ ի պատասխան այն հարցին, թե հնարավո՞ր են արդյոք նոր սահմանափակումներ երկրից մեկնելու առնչությամբ եւ արդյոք նման տարբերակներ քննարկվու՞մ են Կրեմլում։
Հարցը հնչել է սահմանով անցնող բեռնատարների համար ժամանակ հատկացնելու մասին Պետդումայի առաջարկի ֆոնին։
Ինչպես պարզաբանել են խորհրդարանականները, նախաձեռնությունը չի վերաբերում մարդատար ավտոմեքենաներին, խոսքը բեռնատարների մասին է։ Հեղինակների կարծիքով՝ միջոցառումն անհրաժեշտ է հերթերը վերացնելու համար։
Մեկնաբանելով նախաձեռնությունը՝ Պեսկովն ուշադրություն է հրավիրել այն փաստի վրա, որ Պետդուման արդեն պարզաբանումներ է տվել փոփոխությունների էության վերաբերյալ։

The Kremlin is not discussing the possibility of imposing travel restrictions on Russians, presidential spokesman Dmitry Peskov told reporters on Tuesday, TASS reported.
"No, the Kremlin is not discussing this," he said in response to a question about whether new restrictions on leaving the country are possible and whether the Kremlin is considering such options.
The question came against the backdrop of the State Duma's proposed reservation of time for trucks to cross the border. As explained by parliamentarians, the initiative does not apply to cars, only trucks. According to the authors, the measure is needed to eliminate the queues.
Commenting on the initiative, Peskov noted that the State Duma has already provided clarifications on the nature of the amendments. "I think that we can proceed from them," he said.