Ստոկհոլմում հանգստյան օրերին բողոքի ցույցից հետո, որը վրդովեցրել է Անկարային, Թուրքիան անորոշ ժամանակով չեղարկել է Շվեդիայի եւ Ֆինլանդիայի հետ եռակողմ հանդիպման մեխանիզմը, որը նախատեսված էր փետրվարին, հաղորդում է պետական TRT հեռուստաալիքը։
Հանդիպումը, որը պետք է կայանար Բրյուսելում, հետաձգվել է Անկարայի խնդրանքով, հայտնում է TRT-ն՝ վկայակոչելով թուրքական դիվանագիտական աղբյուրները։
Նախօրեին նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր, թե Շվեդիան չպետք է ակնկալի, որ Թուրքիան կաջակցի նրա անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին՝ Ստոկհոլմում Թուրքիայի դեսպանատան մոտ հանգստյան օրերին տեղի ունեցած բողոքի ցույցից հետո, որի ժամանակ նաեւ Ղուրանի պատճենն են այրել:

Turkey has indefinitely cancelled a trilateral mechanism meeting with Sweden and Finland scheduled for February, following a weekend protest in Stockholm that angered Ankara, state broadcaster TRT reported.
The meeting, which was supposed to take place in Brussels in February, was postponed at Ankara's request, TRT reported, citing Turkish diplomatic sources.
On the eve, President Tayyip Erdogan said Sweden should not be expected to support Turkey's membership in NATO after a protest outside the Turkish Embassy in Stockholm over the weekend that included the burning of a copy of the Koran.