Իրավապահ մարմինները վերացրել են Իտալիայում եւ Ալբանիայում թմրանյութերի վաճառքով զբաղվողների ցանցը, հայտնել է Եվրոպոլը։
Նրա տվյալներով, հանցագործները պատասխանատու են կոկաինի, կանեփի եւ հերոինի խոշոր առեւտրի համար, հիմնականում Ալբանիայից Իտալիա։
Համատեղ գործողության ընթացքում, որին մասնակցել են շուրջ 350 դաշտային սպաներ, ձերբակալվել են 30 կասկածյալներ, եւ խուզարկվել են 31 վայրեր ։ Գործողության ընթացքում առգրավվել է հինգ հրացան, մեկ ատրճանակ եւ վեց ավտոմեքենա։
Եվրամիության թմրամիջոցների EMCDDA գործակալության կողմից անցյալ նոյեմբերին հրապարակված զեկույցում ասվում է, որ Արեւմտյան Բալկաններում հանցավոր ցանցերը դարձել են հիմնական խաղացողներ ինչպես տարածաշրջանային թմրանյութերի շուկայում, այնպես էլ Եվրամիության շուկաներում:

Law enforcement authorities have dismantled a network of drug traffickers in Italy and Albania, Europol said.
According to it, the criminals in question were responsible for the large-scale trafficking of cocaine, cannabis and heroin, mainly from Albania to Italy.
During the joint action, which involved about 350 officers in the field, 30 suspects were arrested and 31 locations were searched. Five rifles, one shotgun and six vehicles were seized during the operation.
A report published last November by the European Union drug agency EMCDDA said criminal networks in the Western Balkans have become key players in both the regional and European Union drug markets.