Ավստրիական Օբրից գյուղի բնակիչները դիմել են ոստիկանություն՝ բողոքելով մանկական լացի ձայներից, որոնք լսվում էին հարեւանների տնից, ոստիկանական վերակարգը տան նկուղում հայտնաբերել է վեց մանկահասակ երեխաների։ Այս մասին տեղեկացրել է Daily mail-ը։
Տանտերը փորձել է դիմադրել ոստիկաններին, նա հարձակվել է նրանց վրա պղպեղի սրվակով։ Երբ նրան բռնել են, նա խոստովանել է, որ նկուղը հարմարեցրել է որպես բունկեր եւ ստիպել, որ այնտեղ տեղափոխվեն կինն ու երեխաները, որոնցից ամենափոքրը յոթ ամսական է։
Պարզվել է, որ 54-ամյա տղամարդը հավատում է կոնսպիրոլոգիական տեսությանն աշխարհի հնարավոր վերջի մասին, նա մտադիր էր նկուղում փրկել ընտանիքն ապոկալիպսիսի ժամանակ։
Ոստիկանական հաշվետվությունում նշել է, որ նկուղը վերափոխված է եղել. այն ուներ դռներ, պատուհաններ, ջրմուղ, էլեկտրականություն եւ տեսախցիկներ։ Սակայն սանիտարական պայմանները ճանաչվել են «անպետք երեխաների համար»։ Տեղի իշխանություններն ընտանիքը վերցրել են իրենց խնամքի տակ։

Жители австрийской деревни Обриц обратились в полицию с жалобами на детский плач, доносящийся из дома соседей, наряд полиции обнаружил в укрепленном подвале шестерых малолетних детей. Об этом сообщает Daily mail.
Владелец дома пытался оказать полицейским сопротивление, он напал на них с перцовым баллончиком. Когда мужчинку скрутили, он признался, что укрепил подвал как бункер и заставил находиться в нем жену и своих детей, самому младшему из которых семь месяцев.
Выяснилось, что 54-летний мужчина — приверженец конспирологической теории о возможном конце света, в подвале он планировал спасти семью во время апокалипсиса.
В полицейском отчете отмечается, что погреб был переделан: в нем были двери, окна, водопровод, электричество и камеры наблюдения. Однако санитарные условия были признаны «неадекватными» и «непригодными для детей». Местные власти взяли семью под опеку.