Իհարկե, մեր ծառայությունն այժմ վերլուծում է տեղեկատվությունը՝ կատարվածի ամբողջական պատկերը ստանալու համար, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
ՌԴ-ի հատուկ ծառայությունները վերլուծում են Իրանի վրա հարձակումների մասին տեղեկատվությունը, ամեն դեպքում կարելի է միայն դատապարտել ինքնիշխան պետության դեմ նման գործողությունները, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Իհարկե, մեր ծառայությունն այժմ վերլուծում է տեղեկատվությունը՝ կատարվածի ամբողջական պատկերը ստանալու համար։ Ամեն դեպքում, անհրաժեշտ է միայն դատապարտել ցանկացած նման գործողություն, որն ուղղված է ինքնիշխան պետության դեմ»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ IRNA գործակալությունը նշել էր, որ Իրանի պաշտպանության նախարարության զինամթերքի պահեստը Սպահան քաղաքում, որտեղ կիրակի գիշերը հզոր պայթյուն է որոտացել, ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը։

Разумеется, наша служба анализирует сейчас информацию, чтобы получить более полную картину произошедшего, передает РИА Новости.
Спецслужбы РФ анализируют информацию с атаками на Иран, в любом случае можно только осудить такие действия против суверенного государства, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Разумеется, наша служба анализирует сейчас информацию, чтобы получить более полную картину произошедшего. В любом случае нужно только осудить любые подобные действия, которые направлены против суверенного государства», - сказал Песков журналистам.
Ранее агентство IRNA отмечало, что склад с боеприпасами министерства обороны Ирана в городе Исфахан, где в ночь на воскресенье произошел мощный взрыв, подвергся атаке беспилотников.