Իհարկե, մեր ծառայությունն այժմ վերլուծում է տեղեկատվությունը՝ կատարվածի ամբողջական պատկերը ստանալու համար, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»։
ՌԴ-ի հատուկ ծառայությունները վերլուծում են Իրանի վրա հարձակումների մասին տեղեկատվությունը, ամեն դեպքում կարելի է միայն դատապարտել ինքնիշխան պետության դեմ նման գործողությունները, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Իհարկե, մեր ծառայությունն այժմ վերլուծում է տեղեկատվությունը՝ կատարվածի ամբողջական պատկերը ստանալու համար։ Ամեն դեպքում, անհրաժեշտ է միայն դատապարտել ցանկացած նման գործողություն, որն ուղղված է ինքնիշխան պետության դեմ»,- լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
Ավելի վաղ IRNA գործակալությունը նշել էր, որ Իրանի պաշտպանության նախարարության զինամթերքի պահեստը Սպահան քաղաքում, որտեղ կիրակի գիշերը հզոր պայթյուն է որոտացել, ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը։

Russian service is now analyzing the information to get a more complete picture of what happened, RIA Novosti reported.
Russia's special services are analyzing information with the attacks on Iran, in any case one can only condemn such actions against a sovereign state, Russian presidential spokesman Dmitry Peskov said.
"Of course, our service is now analyzing the information to get a fuller picture of what happened. In any case, it is only necessary to condemn any such actions that are directed against a sovereign state," Peskov told reporters.
Earlier IRNA news agency noted that the ammunition depot of the Iranian Defense Ministry in the city of Isfahan, where a powerful explosion occurred on Sunday night, was attacked by drones.