Ֆրանսիայում կալանավորել են մաֆիոզիին, որը 17 տարի թաքնվում էր արդարադատությունից, հայտնում է ANSA գործակալությունը։
Գործակալության տվյալներով՝ 63-ամյա Էդգարդո Գրեկոն կալանավորվել էր Սենտ Էտյենեում։ 2006 թվականին նրան մեղադրանք էր առաջադրվել 1991 թվականին Կոզենցայում Ստեֆանո եւ Ջուզեպպե Բարտոլոմեո եղբայրների կրկնակի սպանության համար։ Գործակալությունը պարզաբանել է, որ Գրեկոն «Նդրանգետա» խմբավորման անդամ է։
Հաղորդվում է, որ մաֆիոզին այդ հանցագործության համար դատապարտվել է ցմահ բանտարկության։
«Գրեկոն 3 տարի պիցցա էր պատրաստում Սենտ Էտյենեում գտնվող ռեստորանում։ Սենտ Էտյենեում նա հաստատվել էր 2014 թվականից», — նշվում է հրապարակման մեջ։

Во Франции арестовали мафиози, который скрывался от правосудия в течение 17 лет, сообщает агентство ANSA.
По информации агентства, 63-летний Эдгардо Греко был арестован в Сант-Этьене. В 2006 году его обвинили в двойном убийстве братьев Стефано и Джузеппе Бартоломео, совершенном в 1991 году в Козенце. В агентстве уточнили, что Греко входит в группировку «Ндрангета».
Сообщается, что мафиози был приговорен за это преступление к пожизненному заключению.
«Греко работал изготовителем пиццы не менее трех лет в ресторане в Сант-Этьене, где он поселился с 2014 года», — говорится в публикации.