Ֆրանսիայում կալանավորել են մաֆիոզիին, որը 17 տարի թաքնվում էր արդարադատությունից, հայտնում է ANSA գործակալությունը։
Գործակալության տվյալներով՝ 63-ամյա Էդգարդո Գրեկոն կալանավորվել էր Սենտ Էտյենեում։ 2006 թվականին նրան մեղադրանք էր առաջադրվել 1991 թվականին Կոզենցայում Ստեֆանո եւ Ջուզեպպե Բարտոլոմեո եղբայրների կրկնակի սպանության համար։ Գործակալությունը պարզաբանել է, որ Գրեկոն «Նդրանգետա» խմբավորման անդամ է։
Հաղորդվում է, որ մաֆիոզին այդ հանցագործության համար դատապարտվել է ցմահ բանտարկության։
«Գրեկոն 3 տարի պիցցա էր պատրաստում Սենտ Էտյենեում գտնվող ռեստորանում։ Սենտ Էտյենեում նա հաստատվել էր 2014 թվականից», — նշվում է հրապարակման մեջ։

A Mafioso who has been a fugitive from justice for 17 years has been arrested in France, ANSA reported.
According to the agency, Edgardo Greco, 63, was arrested in Saint-Etienne. In 2006 he was accused of the double murder of brothers Stefano and Giuseppe Bartolomeo, committed in 1991 in Cosenza. The agency specified that Greco was a member of the Ndrangheta gang.
The mobster was reportedly sentenced to life in prison for the crime.
Greco worked as a pizza maker for at least three years at a restaurant in St. Etienne, where he has been settled since 2014, the publication said.