«Իրավունք» թերթը գրում է. «Իշխանական կուլիսներում շրջանառվող շշուկների համաձայն` «սեւ ամպեր» են կուտակվում Երեւանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանին,ով արդեն տեւական ժամանակ է, ինչ համարվում է առաջիկա Երեւանի ավագանու ընտրություններում իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածուն:
Խնդիրն այն է, որ Ավինյանին ոչ միայն չեն հանդուրժում ՔՊ-ական որոշակի շրջանակներ, որոնք ունեն իրենց սրտի այլ քաղաքապետի թեկնածուն, այլ նաեւ իշխանության գահավիժող վարկանիշի ֆոնին` Տիգրան Ավինյանը սկսել է դիտարկվել հավանական մրցակից հենց Նիկոլ Փաշինյանին:
Այս առումով Տիգրան Ավինյանը հայտնվել է հենց ՔՊ-ականների խոշորացույցի ներքո` հարմար պահի «փուռը տալու» ակնկալիքով»:

Согласно муссируемым за кулисами действующей власти слухам, над вице-мэром Еревана Тиграном Авиняном, который уже довольно длительное время рассматривается в качестве кандидата на пост мэра от правящей партии «Гражданский договор» на предстоящих выборах в Совет старейшин Еревана, сгущаются «черные тучи». Об этом пишет газета «Иравунк».
«Проблема в том, что Авиняна не только не терпят определенные круги правящей партии, у которых имеется другой предпочтительный кандидат, но и, на фоне падения рейтинга действующей власти, его стали рассматривать в качестве возможного соперника самому Николу Пашиняну.
В этом смысле Тигран Авинян оказался под лупой однопартийцев, надеющихся пустить последнего в расход в нужный момент», - отмечает издание.