Այսօր՝ փետրվարի 5-ին, խմբակային ծեծկռտուք է տեղի ունեցել Երևանում։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com-ը:
Ժամը 02։40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Կենտրոնական բաժին օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Վարդանանց փողոցում գործող հայտնի «Ռոյալ» ակումբի մոտ վիճաբանություն և ծեծկռտուք է տեղի ունենում։
Ոստիկանների օպերատիվության արդյունքում նշված ակումբի մոտից խուլիգանություն կատարելու հիմնավոր կասկածանքով ձերբակալվում և Ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են տեղափոխվում մի խումբ երիտասարդներ։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, այդ երիտասարդներն են Երևանի բնակիչներ՝ 20-ամյա Միխայիլ Մանուկյանը, 32-ամյա Արարատ Մարտիրոսյանը, Վայոց Ձորի մարզի բնակիչ՝ 32-ամյա Տիգրան Գևորգյանը, Արմավիրի մարզի բնակիչներ՝ 22-ամյա Դավիթ Մովսիսյանը և 23-ամյա Ազատ Վարդանյանը։
Վերջիներս կասկածվում են նշված հասցեում առաջացած վիճաբանության ժամանակ հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելու մեջ. հայհոյանքներ են հնչեցրել միմյանց և փոխադարձ հարվածներ հասցրել։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով, կռվի մասնակիցներից Դ. Մովսիսյանը Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, «Շմայս» մականվամբ Առաքել Մովսիսյանի տղան է։

Групповая потасовка произошла сегодня, 5 февраля, в Ереване. Об этом сообщает shamshyan.com.
В районе 02:40 в отдел полиции Кентрон Еревана поступила оперативная информация о том, что у известного клуба «Роял» на улице Вардананц происходит ссора с потасовкой.
Благодаря оперативным действиям полиции от упомянутого клуба по подозрению в хулиганстве была задержана и доставлена в отдел полиции Кентрон группа молодых людей.
По информации фотокорреспондента Гагика Шамшяна, были задержаны двое жителей Еревана: 20-летний Михаил Манукян и 32-летний Арарат Мартиросян, 32-летний житель Вайоцдзорской области Тигран Геворкян, а также жители Армавирской области: 22-летний Давид Мовсисян и 23-летний Азат Варданян.
Задержанные позодреваются в демонстрации откровенно неуважительного отношения к обществу во время возникшей ссоры: они озвучили ругательства и избили друг друга.
По информации Гагика Шамшяна, один из участников драки, 22-летний Д. Мовсисян является сыном экс-депутата Национального собрания Армении Аракела Мовсисяна, известного под прозвищем «Шмайс».