Չարլզ եւ Դեւիդ Կոհ եղբայրների Americans for prosperity իրավապաշտպան խումբը, որը Հանրապետական կուսակցության խոշորագույն հովանավորներից է, հայտարարել է, որ իրենք չեն սատարի Դոնալդ Թրամփին 2024 թվականի ընտրություններում, գրում է Bloomberg-ը։
Ծառայողական նամակում կազմակերպության ղեկավարությունը հայտարարել է, որ Թրամփին սատարելուց հրաժարվելը եւ Հանրապետական կուսակցության նոր առաջնորդ գտնելու օգտին ընտրությունը նպատակ ունեն օգնել ԱՄՆ-ին դուրս գալ քաղաքական փակուղուց, իսկ Հանրապետական կուսակցությանը՝ ավելացնելու իր աջակիցների թիվը։
«Մեր երկրի պատմության մեջ նոր գլուխ գրելու համար մենք պետք է շրջենք անցյալի էջը»,- ասել է խմբի գլխավոր գործադիր տնօրեն Էմիլի Զայդելը:
2022 թվականին ամերիկացիները հանուն բարգավաճման 80 միլիոն դոլար են հատկացրել հանրապետականներին՝ Կոնգրեսի միջանկյալ ընտրություններում աջակցելու համար, համաձայն OpenSecrets-ի տվյալների։ Միաժամանակ, դեռ հայտնի չէ, թե ինչ միջոցներ կհատկացվեն 2024 թվականի ընտրություններում կուսակցությանն աջակցելու համար։

In the human rights group of brothers Charles and David Koch brothers Americans for prosperity, which is one of the largest sponsors of the Republican Party, said that in the elections of 2024 will not support Donald Trump, writes Bloomberg.
In a memo to staffers, the organization's leadership announced that refusing to support Trump and choosing to seek a new Republican leader was meant to help the U.S. break the political deadlock and help the Republican Party increase its number of supporters.
To write a new chapter in the country's history, one has to turn the page of the past, said Emily Seidel, the group's chief executive officer.
According to figures cited by OpenSecrets, in 2022, Americans for prosperity has committed $80 million to support Republicans in the midterm elections for Congress. However, it is still unknown what funds will be allocated to support the party in the 2024 election.