The Washington Post-ի տեսաբան Ֆարիդ Զաքարիան իր հոդվածում նշել է, որ Brexit-ից հետո Մեծ Բրիտանիան վերածվել է որեւէ քաղաքական կշիռ չունեցող «կղզային ազգի»։
Զաքարիայի խոսքով՝ Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուց հետո երկրի տնտեսությունը սկսել է հետ մնալ իր մրցակիցներից գրեթե բոլոր ցուցանիշներով՝ բիզնես ներդրումներից մինչեւ արտահանում եւ զբաղվածություն։
«Մեծ Բրիտանիան դարձել է միջին վիճակագրական կղզային պետություն՝ մեկուսացած Եվրոպայի ափերից, չունենալով բավականաչափ կշիռ՝ անկախ նշանակություն ունենալու կամ գործընկերների հետ հարաբերություններում օրակարգ սահմանելու համար»,- գրել է լրագրողը։
Նա ընդգծել է, որ բրիտանացիներն այնպիսի զգացում ունեն, որ իրենց խաբել են։ Համաձայն վերջին սոցհարցման՝ Մեծ Բրիտանիայի բնակիչների մեծամասնությունը կարծում է, որ ԵՄ-ից դուրս գալը վատ գաղափար էր։

The Washington Post columnist Fareed Zakaria stated in his article that after Brexit, Britain has become an insular nation without any political weight.
According to Zakaria, since Britain's exit from the European Union, the economy has begun to lag behind its competitors in almost every way, from business investment to exports to employment.
"The United Kingdom has become the average island nation, isolated from the European coast, without enough weight to be of independent importance or to set the agenda in its relations with its partners - the EU" the columnist wrote.
He stressed that the British have the feeling that they have been deceived. According to a recent poll, the majority of British residents believe that leaving the EU was a bad idea.