Fitch միջազգային վարկանիշային գործակալությունը գնահատել է երկրաշարժի հետեւանքով Թուրքիայի կրած ֆինանսական վնասը, որը մոտավոր 4 միլիարդ դոլար է։
«Տնտեսական վնասը գնահատելը դժվար է, քանի որ իրավիճակը զարգանում է, սակայն հավանաբար կգերազանցի 2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարը եւ կարող է հասնել 4 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի կամ գերազանցել այն», - ասվում է զեկույցում:
Թուրքիայի Ղահրամանմարաշ նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքների վերացման միջազգային շտաբում ներառված են 11 պետություն, այդ թվում՝ Ռուսաստանը։
Թուրքիայի աղետների կառավարման վարչությունը (AFAD) հայտնել է, որ Թուրքիայում փրկարարներին հաջողվել է աղետի գոտուց տարհանել ավելի քան 28 հազար մարդու։

Международное рейтинговое агентство Fitch оценило, что приблизительные финансовые потери для Турции в результате разрушительного землетрясения составили 4 млрд долларов.
«Экономические потери трудно оценить, так как ситуация развивается, но, по всей видимости, они превысят 2 млрд долларов США и могут достигнуть 4 млрд долларов США и более», — говорится в отчете.
В международный штаб по ликвидации последствий землетрясения в турецкой провинции Кахраманмараш вошли 11 стран, включая Россию.
Турецкое управление по предотвращению и ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций (AFAD) сообщило, что в Турции спасателям удалось эвакуировать более 28 тыс. человек из зоны катастрофы после разрушительного землетрясения.