Fitch միջազգային վարկանիշային գործակալությունը գնահատել է երկրաշարժի հետեւանքով Թուրքիայի կրած ֆինանսական վնասը, որը մոտավոր 4 միլիարդ դոլար է։
«Տնտեսական վնասը գնահատելը դժվար է, քանի որ իրավիճակը զարգանում է, սակայն հավանաբար կգերազանցի 2 միլիարդ ԱՄՆ դոլարը եւ կարող է հասնել 4 միլիարդ ԱՄՆ դոլարի կամ գերազանցել այն», - ասվում է զեկույցում:
Թուրքիայի Ղահրամանմարաշ նահանգում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետեւանքների վերացման միջազգային շտաբում ներառված են 11 պետություն, այդ թվում՝ Ռուսաստանը։
Թուրքիայի աղետների կառավարման վարչությունը (AFAD) հայտնել է, որ Թուրքիայում փրկարարներին հաջողվել է աղետի գոտուց տարհանել ավելի քան 28 հազար մարդու։

International rating agency Fitch estimated that the approximate financial losses for Turkey as a result of the devastating earthquake amounted to $4 billion.
Economic losses are difficult to estimate as the situation evolves, but they are likely to exceed $2 billion and could reach $4 billion or more, the report said.
The international headquarters for earthquake response in the Turkish province of Kahramanmarash included 11 countries, including Russia.
Turkish Administration for Prevention and Response to Emergencies (AFAD) reported that rescuers in Turkey managed to evacuate more than 28,000 people from the disaster zone after the devastating earthquake.