Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայիլ Սաակաշվիլին Sky News բրիտանական հեռուստաալիքին ասել է, որ իր քաշը նվազել է գրեթե կրկնակի, քաշի հետագա նվազման դեպքում բժիշկները կանխատեսում են պոլիօրգանային անբավարարություն։
Հեռուստաալիքը նշել է, որ նրան թույլ չեն տվել գնալ հիվանդանոց, սակայն հաջողվել է փոխանցել հարցերը եւ ստանալ պատասխանները փաստաբանի միջոցով։
«Սկզբում ես 120 կիլոգրամ էի, այժմ՝ 64։ Եթե քաշս 60 (կիլոգրամից) ցածր լինի, բժիշկները կանխատեսում են պոլիօրգանային անբավարարություն»,- գրել է Սաակաշվիլին։- Ես ամբողջ ընթացքում անկողնում եմ, ոսկորներս քայքայվում են, եւ դա տանջող ցավ է պատճառում»։
Սաակաշվիլու փաստաբանը՝ Շալվա Խաչապուրիձեն, նշել է, որ քաղաքական գործչի վիճակը օրեցօր վատանում է։ Նրա խոսքով՝ Սաակաշվիլին ասես «նացիստական Գերմանիայի համակենտրոնացման ճամբարի կալանավոր լինի»։
Ավելի վաղ անկախ բժիշկները նշել էին, որ Սաակաշվիլին թունավորվել է ծանր մետաղներով։ Թբիլիսիի քաղաքային դատարանում քննվել է Սաակաշվիլու բանտարկման հնարավոր հետաձգման գործը՝ արտասահմանյան կլինիկայում նրա բուժման նպատակով, բայց դատարանը մերժել է փաստաբանների միջնորդությունը։

The former president of Georgia, Mikheil Saakashvili, told the UK’s Sky News television that his weight has decreased almost twice, and in case of further weight loss, doctors predict multiple organ failure.
He was not allowed to go to the hospital, but managed to convey the questions and get the answers through his lawyer, Sky News noted.
Saakashvili wrote that in the beginning he was 120 kilograms, but now he is just 64 kilograms, and if his weight is below 60 kilograms, doctors predict multiple organ failure.
The former Georgian president added that he is in bed all the time, his bones are decaying, and this causes excruciating pain.
Saakashvili's lawyer, Shalva Khachapuridze, noted that the politician's condition is getting worse day by day. According to him, Saakashvili is like a prisoner of the concentration camp of Nazi Germany.
Earlier, independent doctors noted that Saakashvili was poisoned by heavy metals. A Tbilisi city court examined the case of possible postponement of Saakashvili's imprisonment for the purpose of his treatment in a foreign clinic, but the court denied the respective motion of the lawyers.