Մարտի 15-16-ին Մոսկվայում կկայանա Թուրքիայի, ՌԴ-ի, Իրանի եւ Սիրիայի ԱԳՆ-ների պատվիրակությունների հանդիպումը, տեղեկացրել է թուրքական պետական TRT Haber հեռուստաալիքը։
«Շտապ լուրեր. Մոսկվայում մարտի 15-16-ին տեղի կունենա Սիրիայի վերաբերյալ հանդիպում Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Ասադի ռեժիմի եւ Իրանի միջեւ, արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով»,- տեղեկացրել է հեռուստաալիքը։
Թուրքիայի, Ռուսաստանի, Իրանի եւ Սիրիայի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպում է պատրաստվում, ռուսական կողմն առաջարկել է տեխնիկական հանդիպում հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում, ավելի վաղ տեղեկացրել էր Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն։

The meeting between the delegations of the foreign ministries of Turkey, Russia, Iran, and Syria will take place on Wednesday and Thursday in Moscow, the Turkish TRT state television informed.
"A meeting on Syria between Turkey, Russia, the Assad regime, and Iran—at the level of foreign ministers—will take place in Moscow on March 15-16," TRT informed.
Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu had informed earlier that a meeting between the foreign ministers of Turkey, Russia, Iran, and Syria was being prepared, and the Russian side proposed a technical meeting next week in Moscow.