ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերենադ Գամիլի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում էին նաև Elsewedy Electric Group ընկերության ներկայացուցիչները։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Հայաստանում ներդրումային հնարավորությունները, էներգետիկ ենթակառուցվածքների և վերականգնվող էներգիայի ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները։
Նախարարը նշել է, որ Հայաստանի ենթակառուցվածքները բավական արագ են զարգանում, Հայաստանի էներգետիկ համակարգում ենթակառուցվաքծերի կառուցման, վերակառուցման, վերազինման աշխատանքները հիմնականում իրականացվում են միջազգային մրցույթների միջոցով և եգիպտական ընկերությունները կարող են մասնակցություն ունենալ դրանց։

Министр территориального управления и инфраструктур РА Гнел Саносян принял возглавляемую чрезвычайным и полномочным послом Арабской Республики Египет в Республике Армения Серенадом Гамилом делегацию, в составе которой были также представители компании Elreledia Electric Group.
В ходе встречи были обсуждены инвестиционные возможности в Армении, возможности сотрудничества в сферах энергетических инфраструктур и возобновляемых источников энергии.
Министр отметил, что инфраструктуры Армении развиваются достаточно быстро, работы по строительству, реконструкции и переоснащению инфраструктур в энергетической системе Армении в основном осуществляются посредством международных тендеров, и египетские компании могут принять в них участие. Были обсуждены другие вопросы, представляющие двусторонний интерес.