Կառավարությունն իր այսօրվա՝ մարտի 16-ի նիստում որոշեց ՏԿԵՆ պետական գույքի կառավարման կոմիտեին ամրացված, պետական սեփականություն հանդիսացող, Կոտայքի մարզի Ջրվեժ գյուղի 14-րդ փողոց 3-րդ փակուղի 2  հասցեում գտնվող 251.8 քմ մակերեսով անշարժ գույքը (վարչական շենք), ինչպես նաև դրա զբաղեցրած, օգտագործման և սպասարկման համար հատկացված 0.1125 հեկտար մակերեսով հողամասն օտարել դասական աճուրդով:
2022 թվականի դեկտեմբերի 15-ի դրությամբ Գույքի գնահատված շուկայական արժեքը՝ 57 930 000 ՀՀ դրամ է, ներառյալ հատկացված հողամասի տվյալ պահին գործող շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային արժեքը՝ 11 828 025 դրամ։
Աճուրդով օտարման ենթակա գույքի մեկնարկային գին է սահմանվել գույքի գնահատված արժեքի 100 տոկոսի չափով՝ 57 930 000ՀՀ դրամ։
Աճուրդին մասնակցելու նախավճարը սահմանվել է գույքի մեկնարկային գնի 5 տոկոսի չափով՝ 2 896 500 ՀՀ դրամ, որը աճուրդի հաղթող մասնակցի համար համարվում է Գույքի վաճառքի գնի մաս և Գնորդի կողմից հետագա վճարումները կատարելուց հրաժարվելու դեպքում վերադարձման ենթակա չէ ու փոխանցվում է Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե։
Գնորդը պարտավոր է վճարել նաև Գույքի արժեքի որոշման դիմաց գանձվող գումարը՝  165 114 դրամը։
«Պետական գույքն օտարելու մասին»ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունման արդյունքում նախատեսվում է Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջե ապահովել լրացուցիչ դրամական մուտքեր։

В Армении на аукцион выставят принадлежащую Министерству территориального управления и инфраструктур недвижимость.
Правительство на заседании 16 марта приняло решение об отчуждении посредством классического аукциона недвижимого имущества (административного здания) площадью в 251,8 кв. м., закрепленного за Комитетом по управлению государственным имуществом Министерства территориального управления и инфраструктур Армении, находящегося в государственной собственности, расположенного по адресу 14-ая ул., 3-ий тупик, село Джрвеж, Котайкская область, а также территорию  площадью в 0,1125 га, переданную в пользование.
По состоянию на 15 декабря 2022 года, рыночная стоимость имущества составляет 57 млн.  930 тыс. драмов. Стартовая цена отчуждаемого с аукциона имущества установлена в размере 100%  от оценочной стоимости.