Հասարակության հետ կապերի հետազոտությունների Associated Press-NORC կենտրոնի հարցման տվյալներով՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի աջակցության մակարդակը փոքր-ինչ իջել է (38 տոկոս) 2023թ. փետրվարի համեմատ (45 տոկոս)՝ մոտենալով 2022թ. հուլիսի ամենացածր ցուցանիշին (36 տոկոս)։ Այս մասին տեղեկացրել է Associated Press-ը։
Հրապարակման մեջ նշվել է, որ հունվարին ԱՄՆ նախագահի աշխատանքը հավանության է արժանացրել քաղաքացիների 41 տոկոսը։ Հարցման ենթարկվածներն ընդգծել են, որ խառը զգացողություններ ունեն Բայդենի հետ կապված։
Գործակալությունը հավաստիացրել է, որ հարցվողների միայն 31 տոկոսն է հավանություն տվել ԱՄՆ նախագահի տնտեսական քաղաքականությանը։ Այդ ցուցանիշը մոտավորապես նույն մակարդակին  է, ինչ եւ անցած տարվա ընթացքում։

По данным опроса Центра исследований по связям с общественностью Associated Press-NORC, уровень одобрения президента США Джо Байдена немного снизился (38%) по сравнению с февралем 2023 года (45%), приблизившись к самому низкому показателю в июле 2022 года (36%). Об этом сообщает Associated Press.
В публикации отмечается, что в январе работу президента США одобрили 41% граждан. Респонденты подчеркивают, что испытывают смешанные чувства к Байдену.
Агентство утверждает, что только 31% опрошенных одобряют руководство президента США национальной экономикой. Этот показатель находится приблизительно на таком же уровне, что и в течение прошлого года.