Ռուսաստանը ԵԱՏՄ-ի իր գործընկերների հետ համաձայնեցրել է ազգային արժույթների օգտագործման ընդլայնման մոտեցումները։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը՝ Պետդումայում ներկայացնելով կառավարության 2022 թվականի հաշվետվությունը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Հետագայում առեւտրաշրջանառությունը մեծացնելու նպատակով միության շրջանակներում զարգացնում ենք անկախ ֆինանսական համակարգ։ Համաձայնեցրել ենք նաեւ ազգային արժույթների օգտագործման ընդլայնման մոտեցումները։ Անցյալ տարի միայն ապրանքների մասով դրանց բաժինը կազմել է 85 տոկոս։ Մտադիր ենք շարունակել այդ քաղաքականությունը»,- ասել է Միշուստինը։

Russia has agreed with its other Eurasian Economic Union (EAEU) partners on the approaches to expanding the use of national currencies. This was announced by Russian Prime Minister Mikhail Mishustin, as he presented his government's 2022 report at the State Duma, RIA Novosti reports.
"In the future, we are developing an independent financial system within the framework of the Union in order to increase trade. We have agreed also on the approaches to expanding the use of national currencies. Last year, only in terms of products, their share was 85 percent. We intend to continue this policy," said Mishustin.