Առաջիկայում Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագիր կարող է ստորագրվել միայն մի դեպքում. եթե պաշտոնական Երեւանը լիովին հրաժարվի դիմադրությունից եւ համաձայնի Բաքվի առավելագույն պահանջներին։ Այս մասին Ազգային ժողովում ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ, մարտի 23-ին ասել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության անդամ, ընդդիմադիր պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ մեկնաբանելով ԱՄՆ պետքարտուղարի խոսքերը առաջիկայում խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հնարավորության մասին։
Նրա խոսքով՝  44-օրյա պատերազմից հետո Հայաստանը դիմել է բազմաթիվ զիջումների քաղաքական ասպարեզում։ Ի դեպ, ոչ միայն այդ ասպարեզում։ «Սակայն այս դեպքում Ադրբեջանի առաջարկները լուրջ հարված են ոչ միայն հենց Հայաստանի ու Արցախի, այլեւ Հայաստանի իշխանությունների համար, ընդ որում՝ երկրի ներսում։ Այս պահանջների ընդունումից հետո իրավիճակը երկրում պարզապես կարող է վերածվել քաոսի»,- նշել է Աբրահամյանը։
Պարեկներն այսօր կրկին երկկողմանի փակել են Բաղանիս–Ոսկեպար ճանապարհը
ՊԵԿ-ի նախկին ղեկավար. Մեր երդվյալ հարևանների աջակցությունն էական է Հայաստանի իշխանությունների համար
Եթե ​​մինչև 44-օրյա պատերազմը իշխանությունները փորձում էին․․․
Փաշինյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու պահանջով հաղորդում ներկայացվեց ՀՀ գլխավոր դատախազություն
Պետական դավաճանությունը՝ թշնամու կողմն անցնելը, լրտեսությունը, օտարերկրյա պետությանը, օտարերկրյա կամ միջազգային կազմակերպությանը կամ դրա ներկայացուցչին պետական գաղտնիք...

Мирный договор между Арменией и Азербайджаном в ближайшее время может быть подписан только в одном случае: если официальный Ереван полностью откажется от сопротивления и согласится на максималистские требования Баку. Об этом в Национальном Собрании на традиционных брифингах заявил 23 марта оппозиционный депутат, член Республиканской партии Армении Тигран Абрамян, комментируя слова госсекретаря США о возможности скорого подписания мирного договора.
По его словам, после 44-дневной войны Армения пошла на многочисленные уступки в политической сфере. Впрочем, не только там. «Однако в данном случае предложения Азербайджана являются серьезным ударом не только для самой Армении и Нагорного Карабаха, но и властей Армении, причем внутри страны. После принятия этих требований ситуация в стране просто может превратиться в хаос», - отметил Абрамян.