Մարտի 23-ին Ամերիկայի առևտրի պալատը Հայաստանում անցկացրել է իր տարեկան ընդհանուր ժողովը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Էկոնոմիկայի նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Ժողովի ընթացքում ներկայացվել են ԱԱՊՀ նախորդ երկու տարիների գործունեության արդյունքները, առաջնահերթություններն ու ծրագրերը:
Վահան Քերոբյանն իր խոսքում ընդգծել է ԱԱՊՀ-ի ու մասնակից ընկերությունների առաքելության կարևորությունը, որոնք իրենց աշխատանքով նոր չափանիշներ են հաղորդում Հայաստանի բիզնես մշակույթին։
Նախարարը նաև ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության ոլորտում վերջին շրջանում գրանցվող տնտեսական բարձր ցուցանիշները և նշել, որ 2022 թ․ տնտեսության բարձր՝ 12,6% աճի ապահովմանը մեծապես նպաստել են Կառավարության կողմից իրականացվող ծրագրերը, այդ թվում՝ տնտեսության արդիականացման միջոցառումը։
Առավել կարևոր նոր նախաձեռնությունների թվում նախարարը մատնանշել է Կառավարության նիստում հաստատված ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության համակարգի զարգացման ռազմավարությունը։

Американская торговая палата в Армении 23 марта провела годовое общее собрание, в котором принял участие и министр экономики РА Ваан Керобян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства экономики республики, в ходе встречи были представлены итоги, приоритеты и программы АТПА за предыдущие два года.
В своем выступлении Керобян упомянул о важности миссии АТПА и компаний-участников, которые своей работой привносят новые стандарты в бизнес-культуру Армении.
Министр также представил последние высокие экономические показатели Армении и отметил, что обеспечению высокого темпа роста экономики в 2022 году, на 12,6%, в значительной степени способствовали реализованные правительством программы, в том числе мероприятия по модернизации экономики.