Այսօր՝ մարտի 26-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 06։30-ի սահմաններում «Սևան» բժշկական կենտրոնից ՀՀ ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Սևանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների հերթապահ խումբը՝ կանչով մեկնել է Սևան համայնքի Նորաշեն բնակավայրի դիմաց, Սևանա լճի ափին գտնվող «Գեղամա աշխարհ» կոչվող հանգստյան գոտու առանձնատներից մեկը, որտեղ մուտքի մոտ հայտնաբերել են տղամարդու դի։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տղամարդը մահացել է շմոլ գազի թունավորումից։
Մինչ դեպքի վայրում քննիչները զննություն էին կատարում, ոստիկանության Սևանի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները՝ ​ ավագ օպեր-լիազոր Մհեր Հակոբյանի գլխավորությամբ, ​ պարզել են, որ մահացածը Կոտայքի մարզի բնակավայրերից մեկի բնակիչ 47-ամյա Արթուր Մկրտչյանն է։

Трагический случай произошел сегодня, 26 марта, в Гегаркуникской области.
Как сообщает shamshyan.com, в районе 06:30 из медцентра «Севан» в отдел полиции Севана МВД Армении поступил сигнал о том, что дежурная группа медиков выехала на вызов в один из домов, расположенных в зоне отдыха «Гегама ашхар» на берегу озера Севан, где у входа обнаружила труп мужчины.
По предварительной информации, мужчина скончался от отравления угарным газом.
Пока следователи изучали место происшествия, служащие отделения уголовного розыска во главе со старшим оперуполномоченным Мгером Акопяном установили личность покойного: им оказался 47-летний житель Котайкской области Артур Мкртчян.