Բահրեյնի աղբյուրները Sputnik լրատվական գործակալությանը հայտնել են, որ, Իրանի նախագահի Սաուդյան Արաբիա այցից հետո, Թեհրանի եւ Մանամայի միջեւ բանակցություններ կսկսվեն՝ հարաբերությունները վերականգնելու նպատակով, եւ այդ կապակցությամբ իրանական պատվիրակությունը վերջերս այցելել է Մանամա։
Sputnik լրատվական գործակալությանը տեղեկություն փոխանցած աղբյուրները հայտնել են, որ վերջերս Մանամա է այցելել Իրանի արտգործնախարարության պատվիրակությունը։
Ըստ այդմ, այս այցը տեղի է ունեցել Իրանի խորհրդարանական պատվիրակության՝ Բահրեյն այցից առաջ, եւ Իրանի արտաքին գործերի նախարարության պատվիրակությունն այցելել է Մանամայում Թեհրանի դեսպանատուն։
Մինչ այս Իրանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Մոհամմադ Ջամշիդին ասել էր, որ Սաուդյան Արաբիայի թագավորը Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիին հրավիրել է այցելել Էլ Ռիադ։
Ջամշիդին Twitter-ի իր էջում գրել է, որ Սաուդյան Արաբիայի թագավոր Սալման բն Աբդլ Ազիզ Ալ Սաուդը Իրանի նախագահին ուղղված նամակում ողջունել է Իրանի եւ Սաուդյան Արաբիայի միջեւ վերջերս ձեռք բերված պայմանավորվածությունը՝ նախագահ Ռաիսիին հրավիրելով այցելել Էլ Ռիադ, հայտնում է IRNA լրատվական գոևրծակալությունը։

Источники в Бахрейне сообщили информационному агентству Sputnik, что после визита президента Ирана в Саудовскую Аравию начнутся переговоры между Тегераном и Манамой о возобновлении отношений, и в связи с этим недавно Манаму посетила иранская делегация.
Информированные источники сообщили информационному агентству Sputnik, что недавно Манаму посетила делегация Министерства иностранных дел Ирана.
Соответственно, этот визит состоялся до визита иранской парламентской делегации в Бахрейн, и делегация Министерства иностранных дел Ирана посетила посольство Тегерана в Манаме.
Бахрейнские источники сообщили информационному агентству Sputnik, что после визита президента Ирана в Саудовскую Аравию начнутся переговоры между Тегераном и Манамой о возобновлении отношений, и в связи с этим недавно Манаму посетила иранская делегация.
До этого заместитель главы администрации президента Ирана по политическим вопросам Мохаммад Джамшиди заявил, что король Саудовской Аравии пригласил президента Ирана Эбрахима Раиси посетить Эр-Рияд.
Джамшиди написал в своем Twitter, что король Саудовской Аравии Салман ибн Абдель Азиз Аль Сауд в письме президенту Ирана приветствовал недавнее соглашение между Ираном и Саудовской Аравией, пригласив президента Раиси посетить Эр-Рияд, передает ИРНА.