Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինը երեքշաբթի կոչ է արել արագացնել երկրի ազգային անվտանգության համակարգի եւ ներուժի արդիականացման ջանքերը, հաղորդում է Xinhua-ն։
Ծինփինը, որը նաեւ Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության կենտրոնական կոմիտեի գլխավոր քարտուղարն է եւ Կենտրոնական ռազմական հանձնաժողովի նախագահը, այս դիտողություններն արել է 20-րդ գումարման նիստում:
«ՉԺՀ նախագահը կոչ է արել ուշադիր հետեւել այն բարդ հանգամանքներին, որոնցում գտնվում է ազգային անվտանգությունը, եւ ճիշտ հասկանալ ազգային անվտանգության հիմնական հարցերը:
Նա կոչ է արել ջանքեր գործադրել անվտանգության նոր ճարտարապետությամբ Չինաստանի զարգացման նոր ուղի ապահովելու համար եւ նոր ճանապարհ հարթել ազգային անվտանգության ապահովման աշխատանքներում»,-նշում է չինական լրատվամիջոցը։

Председатель КНР Си Цзиньпин во вторник призвал к ускорению усилий по модернизации системы и потенциала национальной безопасности страны, сообщает Синьхуа.
Си, который также является генеральным секретарем Центрального комитета Коммунистической партии Китая (КПК) и председателем Центральной военной комиссии, сделал эти замечания на первом заседании Комиссии по национальной безопасности при Центральном комитете КПК 20-го созыва.
«Председатель КНР призвал внимательно следить за сложными и трудными обстоятельствами, в которых находится национальная безопасность, и правильно понимать основные вопросы национальной безопасности.
Он призвал приложить усилия для обеспечения нового пути развития Китая с новой архитектурой безопасности и проложить новый путь в работе по обеспечению национальной безопасности», - отмечает китайское СМИ.