Հայաստանի նախագահի աշխատակազմը 2022թ. պետք է իրականացներ 1 ծրագիր՝ 4 միջոցառմամբ, 1,6 մլրդ դրամ ընդհանուր գումարով։ Այս մասին Ազգային ժողովում, խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, 2022թ. պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվության քննարկման ժամանակ, հունիսի 2-ին ասել է ֆինանսերի նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
Սակայն պետական բյուջեի վերանայումից հետո գումարը կրճատվել է՝ կազմելով 1,3 մլրդ դրամ։
«Փաստացի իրացվել է 1,2 մլրդ դրամ, ինչը կազմել է նշված գումարի 92,7 տոկոսը»,- տեղեկացրել է Հովհաննիսյանը՝ ավելացնելով միայն, որ նախագահի աշխատակազմը 2022թ. ծախսել է 16,6 տոկոսով ավելի քիչ միջոցներ, քան 2021-ին։

Администрации президента Армении в 2022 году предстояло реализовать 1 программу с 4 мероприятиями на общую сумму в 1,6 млрд. драмов. Об этом в Национальном Собрании на совместном заседании постоянных парламентских комиссий во время обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета на 2022 год заявил 2 июня министр финансов республики Ваге Ованнисян.
Однако, после пересмотра госбюджета, данная сумма была урезана, составив 1,3 млрд. драмов.
«Фактически же было освоено 1,2 млрд. драмов, что составило 92,7% от вышеуказанной суммы», - сообщил Ованнисян, добавив лишь, что аппарат президента в 2022 году потратил на 16,6% меньше средств, чем в 2021 году.