Գիշերը կրակոց է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ ժամը 23։30-ի սահմաններում «Մարտունի» բժշկական կենտոնից ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Մարտունու բաժին ահազանգ է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի։
Հիվանդանոցում բժիշկները իրավապահներին հայտնել են, որ վիրավորը գտվում է վիրահատարանում և ի վիճակի չէ կատարվածի մասին բացատրություն տալու։
Մինչ բժիշկները պայքարում էին վիրավորի կյանքի համար, ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ վիրավորը Գեղարքունիքի մարզի Գեղհովիտ գյուղի բնակիչ 44-ամյա Կարեն Պողոսյանն է, ով ձախ ուսի հատվածում ստացել է հրազենային վիրավորում։
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են նաև, որ նույն օրը՝ ժամը 22։30-ի սահմաններում, Գեղհովիտ գյուղում գործող «Լե Մարկ» ՍՊԸ-ին պատկանող կահույքի արտադրամասի տարածքում վիճաբանություն է տեղի ունեցել  վիրավոր Կ․ Պողոսյանի և նույն գյուղի բնակիչ 41-ամյա Ասքանազ Պողոսյանի միջև, որի ժամանակ էլ վերջինս իր մոտ եղած ինքնաշեն հրազենից կրակոց է արձակել Կ․ Պողոսյանի ուղղությամբ, ապա դիմել փախուստի։
Աղբյուրի տեղեկություններով՝ վիավորը Մարտունիում հայտնի է «Պռուժի Կարեն» մականվամբ, ով երկար տարիներ գործարարությամբ է զբաղվել Ուկրաինայում, և երբ սկսվել է ուկրաինական պատերազմը, վերադարձել է ծննդավայր։
Կասկածյալն ու վիրավորը հորեղբոր թոռներ են։
Ոստիկաններն ու պարեկները հայտնաբերել են նաև Toyota Land Cruiser մակնիշի ավտոմեքենան, որի մեջ նույնպես ելեղել են արնանման հետքեր, և ըստ տեղեկությունների՝ ավտոեքենան պատկանում է վիրավորին, և վերջինս այդ ավտոմեքենայով տեղափոխվել է հիվանդանոց։

Ночью в Гегаркуникской области произошла стрельба.
Как сообщает Shamshyan.com, в районе 23:30 в отдел полиции Мартуни МВД Армении из медцентра «Мартуни» поступила информация о том, что к ним был доставлен гражданин с огнестрельным ранением.
В больнице врачи сообщили представителям правоохранительных органов, что пострадавший находится в операционной и не в состоянии давать показания.
Пока врачи боролись за жизнь раненого, полицейские и следователи выяснили, что пострадавшим является 44-летний житель села Геховит Гегаркуникской области Карен Погосян, который получил огнестрельное ранение в левое плечо.
Полицейские и следователи также установили, что в тот же день, в районе 22:30, на территории производственного цеха мебели, принадлежащего ЗАО «Ле Марк», вспыхнула  ссора между пострадавшим и 41-летним Асканазом Погосяном, во время которой последний и выстрелил в Карена Погосяна из самодельного оружия, после чего скрылся.
По информации сайта, раненый известен в Мартуни под прозвищем «Пружи Карен» и долгое время занимался предпринимательством в Украине, а после начала войны вернулся на родину.
Подозреваемый и раненый приходятся друг другу родственниками.
Полицейские и патрульные также обнаружили автомобиль Toyota Land Cruiser, в котором также были обнаружены кровавые следы, и по некоторым данным, принадлежат пострадавшему, который был госпитализирован на этой машине.