Հայաստանի գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2023 թվականի մայիսի 25-ի, հունիսի 5-ի և հունիսի 6-ի հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ: Այս մասին հայտնում են դատախազության հանրային կապերի բաժնից։
- Գլխավոր դատախազի տեղակալ Գևորգ Բաղդասարյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ Արսեն Մարտիրոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Գլխավոր դատախազության Պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության պետի տեղակալ Պետրոս Պետրոսյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
- Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Գուրգեն Սաֆարյանը փոխադրվել է Սյունիքի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնին:
- Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազ Հայկ Հարությունյանը փոխադրվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազ Մովսես Անտոնյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Գլխավոր դատախազության Կազմակերպական-վերահսկողական և իրավական ապահովման վարչության ավագ դատախազ Անի Սարգսյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Արմավիրի մարզի դատախազի տեղակալ Արամ Դոլինյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության պետական իշխանության դեմ ուղղված հանցագործությունների գործերով վարչության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազ Վանանդ Ասատրյանը փոխադրվել է Գլխավոր դատախազության Ազգային անվտանգության ծառայությունում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Երևան քաղաքի դատախազության դատախազ Հայկ Մանասյանը 2023 թվականի հունիսի 6-ից գործուղվել է Գլխավոր դատախազության Հակակոռուպցիոն կոմիտեում մինչդատական վարույթի օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության դատախազի թափուր հաստիքին՝ մինչև սույն թվականի դեկտեմբերի 6-ը ներառյալ:
- Աննա Հարությունյանը նշանակվել է Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչության դատախազի պաշտոնին:
- Սևակ Պողոսյանն ազատվել է Երևան քաղաքի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների դատախազի տեղակալի պաշտոնից և նշանակվել Կոտայքի մարզի դատախազի պաշտոնին:
- Նորայր Հարությունյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնին:
- Արմավիրի մարզի դատախազության դատախազ Արեգ Հարությունյանը փոխադրվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Մհեր Եսայանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազի տեղակալ՝ ազատվելով Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Էդգար Բաբայանը նշանակվել է Արմավիրի մարզի դատախազի տեղակալ՝ ազատվելով Արմավիրի մարզի դատախազության ավագ դատախազի պաշտոնից:
- Սոնա Հովհաննիսյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Կարեն Հակոբյանը փոխադրվել է Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:
- Երևանի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազ Արգիշտի Սահակյանը փոխադրվել է Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազության դատախազի պաշտոնին:

Приказами Генерального прокурора Армении Анны Вардапетян от 25 мая, 5 июня и 6 июня 2023 года в прокуратуре проведен ряд кадровых изменений. Об этом сообщает пресс-служба генпрокуратуры.
Заместитель генпрокурора Геворг Багдасарян освобожден от занимаемой должности
Начальник Управления по надзору за законностью досудебного производства в антикоррупционном комитете Арсен Мартиросян освобожден от занимаемой должности
Заместитель начальника управления по делам преступлений против государственной власти Петрос Петросян освобожден от занимаемой должности
Старший прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в антикоррупционном комитете Гурген Сафарян переведен на должность заместителя прокурора Сюникской области
Прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в антикоррупционном комитете Айк Арутюнян переведен на должность старшего прокурора прокуратуры города Еревана
Старший прокурор Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности Мовсес Антонян переведен на должность старшего прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в антикоррупционном комитете
Старший прокурор Управления организационно-контрольного и правового обеспечения Генеральной прокуратуры Ани Саркисян переведена на должность старшего прокурора Управления по делам преступлений против собственности Генеральной прокуратуры
Заместитель прокурора Армавирской области Арам Долинян переведен на должность старшего прокурора Управления по делам преступлений против государственной власти Генеральной прокуратуры
Старший прокурор прокуратуры города Еревана Вананд Асатрян переведен на должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в Службе национальной безопасности
Прокурор прокуратуры города Еревана Айк Манасян с 6 июня 2023 года был командирован на вакантную должность прокурора Управления по надзору за законностью досудебного производства в антикоррупционном комитете до 6 декабря включительно
Анна Арутюнян назначена на должность прокурора Управления по делам о конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры
Севак Погосян освобожден от должности заместителя прокурора административных районов Эребуни и Нубарашен города Еревана и назначен на должность прокурора Котайкской области
Норайр Арутюнян назначен на должность старшего прокурора прокуратуры города Еревана
Прокурор прокуратуры Армавирской области Арег Арутюнян переведен на должность прокурора прокуратуры Котайкской области
Мгер Есаян назначен заместителем прокурора Армавирской области, освобожден от должности старшего прокурора прокуратуры административных районов Кентрон и Норк-Мараш города Еревана
Эдгар Бабаян назначен заместителем прокурора Армавирской области, освобожден от должности старшего прокурора прокуратуры Армавирской области
Сона Ованнисян назначена на должность прокурора прокуратуры Котайкской области
Прокурор военной прокуратуры ехегнадзорского гарнизона Карен Акопян переведен на должность прокурора Военной прокуратуры Ереванского гарнизона
Прокурор военной прокуратуры Ереванского гарнизона Аргишти Саакян переведен на должность прокурора Военной прокуратуры Ехегнадзорского гарнизона