Ըստ ադրբեջանական աղբյուրների՝ Արցախի Հանրապետության քաղաքացի, 1962թ. ծնված Ռաշիդ Բեգլարյանը այսօր ձերբակալվել է ադրբեջանական սահմանապահ ծառայության կողմից Աղավնո գյուղի մոտակայքում: NEWS.am-ին
հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Նա 2020թ. պատերազմի հետևանքով տեղահանվել է Շուշի քաղաքից, իսկ վերջին օրերին գտնվում էր Շուշիի շրջանի Հին շեն գյուղում: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ մոլորվելու հետևանքով ընկել է ադրբեջանական վերահսկողության տակ:
Հանգամանքները ճշտվում են լիազոր մարմինների կողմից: Արցախի իշխանությունները տեղեկացրել են ՌԴ խաղաղապահ զորակազմին միջադեպի մասին:

Согласно азербайджанским источникам, гражданин Республики Арцах 1962 года рождения Рашид Бегларян сегодня был задержан азербайджанской погранслужбой близ села Ахавно. Об этом Новости Армении-NEWS.am сообщили в информационном штабе Арцаха.
Он был выселен из города Шуши в результате войны 2020 года и в последние дни находился в селе Хин Шен Шушинского района. По предварительной информации, он оказался на территории, контролируемой Азербайджаном, поскольку заблудился.
Обстоятельства уточняются уполномоченными органами. Власти Арцаха проинформировали об инциденте российские миротворческие силы.