Սեպտեմբերի 20-ին Նյու Յորքում Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի Թագավորության արտաքին գործերի նախարար Ֆեյսալ բին Ֆարհան բին Աբդալլահ ալ Սաուդի հետ։ Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ԱԳՆ-ից:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Սաուդյան Արաբիայի միջև հարաբերությունների ու համագործակցության հաստատման քայլերի շուրջ՝ պատրաստակամություն հայտնելով աշխատանքներ իրականացնել երկու երկրների միջև երկկողմ և բազմակողմ օրակարգերի ձևավորման, փոխշահավետ ուղղություններով համագործակցության զարգացման գործում։
Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 19-ին Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի դեմ սանձազերծված հերթական ագրեսիան՝ ստեղծված իրավիճակում շեշտելով միջազգային դերակատարների կողմից ուժի կամ ուժի սպառնալիքի կիրառումը խստորեն դատապարտելու, ԼՂ-ում զանգվածային ոճրագործություն թույլ չտալու հրամայանակը։

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 20 сентября в Нью-Йорке встретился с министром иностранных дел Королевства Саудовской Аравии Фейсалом бин Фарханом бин Абдалаххом Аль Саудом. Об этом сообщает МИД Армении.
Собеседники обсудили шаги по установлению отношений и сотрудничества между Арменией и Саудовской Аравией, выразив готовность сформировать двусторонние и разносторонние повестки для развития сотрудничества по взаимовыгодным направлениям.
Арарат Мирзоян представил подробности развязанной 19 сентября против Арцаха агрессии Азербайджана, подчеркнув необходимость строгого осуждения со стороны международных игроков применения силы и недопущения массовых преступлений в Арцахе.