Եվլախում այսօր կայացած Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հանդիպման արդյունքներով Բաքվում հայտարարել են նոր հանդիպում անցկացնելու պայմանավորվածության մասին։
«Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում անցկացնել հաջորդ հանդիպումը»,- հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի վարչակազմը։
Ինչպես արդեն հաղորդվել է, այսօրվա հանդիպմանը Լեռնային Ղարաբաղը ներկայացնում էր պատգամավոր Դավիթ Մելքումյանը և Անվտանգության խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Սերգեյ Մարտիրոսյանը: Ադրբեջանը ներկայացնում էր պատգամավոր Ռամին Մամեդովը։

According to the results of today's meeting in Yevlakh, Azerbaijan between the representatives of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan, the latter has announced the agreement to hold another meeting.
"An agreement has been reached to hold the next meeting in the near future," the Azerbaijani media report, citing the Azerbaijani presidential office.
As already reported, Nagorno Karabakh was represented at today's meeting by MP Davit Melkumyan and acting secretary of the Security Council, Sergey Martirosyan. MP Ramin Mammadov represented Azerbaijan.