Վազգեն Մանուկյանը Հրապարակում հայտնեց համաժողովրդական շարժումը համակարգելու համար Ազգային կոմիտեի կազմը։
Այն պետք է 11 հոգուց կազմված լինի, այս պահին դեռ 5 հոգու անունն ասաց` Հայկ Մամիջանյան, Ավետիք Չալաբյան, Անդրանիկ Թևանյան, Իշխան Սաղաթելյան, Վազգեն Մանուկյան:
«Այն ցեղասպանությունը, որը տեղի է ունենում Արցախում այս իշխանության պատճառով, մտնելու է Հայաստան: Նիկոլ Փաշինյանը սկզբում պայմանավորվում է, բայց ասում է՝ այդ պայմանավորվածությունը կատարելու համար ես չեմ կարող անել, դիմացինը հասկանում է, որ ռազմական ճանապարհով այդ պայմանավորվածությունը կարող է իրականացնել: Ասում են՝ Նիկոլին հանեք, պատերազմ կլինի, Նիկոլի ժամանակ սա որերո՞րդ պատերազմն է»,- նշեց Մանուկյանը:

Вазген Манукян объявил на площади Республоки состав Национального комитета координации народного движения.
В его состав должны войти 11 человек, на данный момент он назвал имена 5 человек: Айк Мамиджанян, Аветик Чалабян, Андраник Теванян, Ишхан Сагателян, Вазген Манукян.
«Геноцид, который происходит в Арцахе из-за этого правительства, проникнет в Армению. Никол Пашинян сначала заключает соглашение, но говорит, что я ничего не могу сделать для выполнения соглашения, другая сторона понимает, что он может реализовать соглашение военным путем. Говорят, уберите Никола, будет война. Чья это война во времена Никола?», - отметил Манукян.
Он объявил, что они начинают акции массового неповиновения: «К нему должно присоединиться не только население Еревана, но и регионов».