ՌԴ խաղաղապահները հումանիտար օգնություն են ցուցաբերում Արցախի խաղաղ բնակչությանը, ռուսական խաղաղապահ զորակազմի տրամադրության տակ են գտնվում 826 խաղաղ բնակիչներ, այդ թվում 440 երեխա, տեղեկացրել է «Ինտերֆաքսը»՝ հղում կատարելով ՌԴ պաշտպանության նախարարությանը։
«Ռուսական խաղաղապահ զորակազմը մշտական կապ է պահպանում Բաքվի եւ Ստեփանակերտի հետ՝ ուղղված արյունահեղության չթույլատրմանը, անվտանգության ապահովմանը եւ խաղաղ բնակչության հանդեպ հումանիտար իրավունքի պահպանմանը, ինչպես նաեւ ռուական խաղաղապահ զորակազմի անվտանգության ապահովմանը»,- ասված է նախարարության հաղորդագրությունում։
Զինվորականները տեղեկացրել են, որ հումանիտար բեռ են հասցրել Արցախի խաղաղ բնակչությանը։ Նրանց տվյալներով՝ ընդհանուր առմամբ ռուս խաղաղապահների միջոցով Ստեփանակերտ է հասցվել ավելի քան 50 տոննա բեռ։

Миротворцы РФ оказывают гуманитарную помощь мирному населению в Нагорном Карабахе, в расположении российского миротворческого контингента продолжают находиться 826 мирных граждан, в том числе 440 детей, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на Минобороны РФ.
«Российским миротворческим контингентом поддерживается непрерывное взаимодействие с Баку и Степанакертом, направленное на недопущение кровопролития, обеспечение безопасности и соблюдение норм гуманитарного права в отношении мирного населения, а также обеспечение безопасности российского миротворческого контингента», - сказано в сообщении министерства.
Военные сообщили о доставке гуманитарного груза для мирного населения Нагорного Карабаха. По их данным, в общей сложности в Степанакерт российскими миротворцами доставлено свыше 50 тонн груза.
Минобороны РФ: В расположении РМК продолжают находиться 826 мирных граждан Нагорного Карабаха, в том числе 440 детей