Երևանում և մարզերում իշխանության հեռացման պահանջով բողոքի ակցիաները այսօր նույնպես շարունակվեցին։
Օրվա ավարտին քաղաքացիները հավաքվեցին կառաարության շենքի մոտ եւ պահնաջեցին հումանիտար միջանցք բացել խաղաղ բնակիչների համար:
Իրազեկման երթեր տեղի ունեցան Գյումրիում, Վանաձորում եւ Կապանում:
Ազգային կոմիտեն հայտնում է, որ վաղը՝ սեպտեմբերի 24-ին, ժամը 18։00-ին, հանրահավաք է նախատեսված Հանրապետության հրապարակում։
Նշենք, որ նախօրեին հանրահավաքի ժամանակ «Մայր Հայաստան» դաշինքի և Ազգային կոմիտեի անդամ Անդրանիկ Թևանյանը հայտարարեց, որ այսօր բողոքի գործողությունները կշարունակվեն, իսկ կիրակի օրը 18։00-ին՝ կրկին հանրահավաք տեղի կունենա, որտեղ կամփոփվեն արված քայլերը, կներկայացվեն հետագա գործողությունները:
Հիշեցնենք՝ ՀՀ առաջին վարչապետ Վազգեն Մանուկյանը հայտարարել էր, որ սեպտեմբերի 22-ից առավոտից զանգվածային անհնազանդության ակցիաներ են անցկացվելու։ Համաժողովրդական շարժումը համակարգելու համար սկսել են ազգային կոմիտե ձևավորել։ Այն պետք է 11 հոգուց կազմված լինի, այս պահին դեռ 5 հոգու կազմն է հայտնի` Հայկ Մամիջանյան, Ավետիք Չալաբյան, Անդրանիկ Թևանյան, Իշխան Սաղաթելյան։

Акции протеста с требованием отставки правительства продолжились сегодня в Ереване и областях.
В конце дня граждане собрались возле здания правительства и потребовали открыть гуманитарный коридор для мирных жителей.
Марши информирования прошли в Гюмри, Ванадзоре и Капане.
Как сообщает Нацкомитет, завтра, 24 сентября, в 18:00 запланирован митинг на площади Республики.
Отметим, что в ходе вчерашнего митинга член альянса «Мать Армения» и Национального комитета Андраник Теванян заявил, что сегодня акции протеста продолжатся, а в воскресенье в 18:00 состоится еще один митинг. где будут обобщены предпринятые шаги и представлены дальнейшие действия.
Напомним, что первый премьер-министр РА Вазген Манукян заявил, что акции массового неповиновения пройдут с утра 22 сентября. Они начали формировать национальный комитет для координации общенародного движения. В его состав должно войти 11 человек, на данный момент известен состав из 5 человек: Айк Мамиджанян, Аветик Чалабян, Андраник Теванян, Ишхан Сагателян.