Մահացել է սիցիլիական մաֆիայի պարագլուխ Մեսինա Դենարոն, որին անվանում են նաեւ «վերջին կնքահայր»։
61-ամյա Դենարոն, որը հաստ աղիի քաղցկեղ ուներ, ուրբաթ օրվանից կոմայի մեջ էր, որը բժիշկները վերջնական էին համարում։ Դենարոն ամենափնտրվող փախստականն էր Իտալիայում, մինչեւ որ բռնվեց այս տարվա հունվարին՝ 30 տարի փախուստի մեջ գտնվելուց հետո։
Մեսինա Դենարոն ահաբեկում էր պետությունը Կոզա Նոստրայի անունից մինչեւ 1993 թվականը, երբ նրան հաջողվեց թաքնվել։
Նա դատապարտվել է ցմահ բանտարկության այն բանից հետո, երբ մեղավոր է ճանաչվել բազմաթիվ հանցագործություններում։
Նրան դատապարտել են ավտոմեքենաներ պայթեցնելու համար 1992թ., որոնց հետեւանքով զոհվել են մաֆիայի դեմ պայքարի դատավորներ Ջովանի Ֆալկոնեն եւ Պաոլո Բորսելինոն, ինչը պատճառ հանդիսացավ  սիցիլիական մաֆիայի ճնշման համար։
Մի շարք այլ հանցագործություններից զատ՝ Մեսինա Դենարոյին մեղադրել են նաեւ Հռոմում, Միլանում եւ Ֆլորենցիայում 1993թ. մաֆիայի հարձակումներին հանցակցության մեջ, որոնց հետեւանքով մահացել է 10 մարդ։
«Մարդկանցով, որոնց ես ինքս եմ սպանել, կարող էի գերեզմանատուն լցնել»,- մի առիթով ենթադրաբար հայտարարել է Դենարոն, բայց այս հայտարարությունը հնարավոր չէ հաստատել։

Скончался глава сицилийской мафии Мессина Денаро, которого также называют «последним крестным отцом».
61-летний мужчина, у которого был рак толстой кишки, с пятницы находился в коме, которую его врачи сочли необратимой. Денаро считался самым разыскиваемым беглецом в Италии до того, как его поймали в январе этого года после 30 лет в бегах.
Мессина Денаро терроризировала государство от имени Коза Ностры, прежде чем скрыться в 1993 году.
Он был приговорен к пожизненному заключению после того, как был признан виновным в многочисленных преступлениях.
Его осудили за участие во взрывах автомобилей в 1992 году, в результате которых погибли судьи по борьбе с мафией Джованни Фальконе и Паоло Борселлино, и спровоцировали подавление сицилийской мафии.
Помимо ряда других преступлений, Мессину Денаро также обвинили в причастности к нападениям мафии в Риме, Милане и Флоренции в 1993 году, в результате которых погибли 10 человек.
«Людьми, которых я убил сам, я мог бы заполнить кладбище», — предположительно заявил как-то Денаро, однако  заявление невозможно подтвердить.