Իրանի զինված ուժերը մատները պահում են ձգանի վրա։ Այս մասին հայտարարել է ԻԻՀ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամադ Հոսեյն Բաղերին, փոխանցում է Tasnim-ը։
Նրա խոսքով՝ Իրանն այնպիսի հսկայական ռազմական հզորություն է կուտակել, որ թշնամիները նույնիսկ հարձակման հնարավորություն չեն ենթադրում, էլ չեմ ասում ագրեսիայի ակտ իրականացնելու մասին: «Մենք խոստանում ենք օր օրի բարձրացնել երկրի պաշտպանական հզորությունը, ինչպես նաեւ աջակցել եւ բարձրացնել մեր պատրաստակամությունը»,-ասել է Բաղերին։
Նրա խոսքով՝ զինված ուժերը մատները պահում են ձգանի վրա, աչքերը՝ ռադարների էկրանին, իսկ հետախուզության միջոցները մարտական պատրաստության մեջ են ՝ ցանկացած սպառնալիք հետ մղելու համար։

Высокая боевая готовность и военная мощь страны не позволяют врагам напасть на Иран. Об этом заявил глава Генштаба ИРИ, генерал-майор Мохаммад Хосейн Багери, передает Tasnim.
По его словам, Иран накопил такую огромную военную мощь, что враги даже не предполагают возможности нападения, не говоря уже о совершении акта агрессии. «Мы обещаем день за днем повышать оборонную мощь страны, а также поддерживать и повышать нашу готовность», — заявил он.
Вооруженные силы Ирана держат пальцы на спусковом крючке, глаза на экране радара, а средства разведки находятся в боевой готовности для отражения любой угрозы, отметил генерал, посоветовав противникам отказаться от мечтаний о нападении на Иран.