Իրանն աշխատում է հարեւան երկրների հետ վիզային ռեժիմի վերացման ուղղությամբ։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի մշակութային ժառանգության, զբոսաշրջության եւ արհեստների նախարար Էզաթոլլա Զարգամին։
Զարգամին հայտնել է վերջին երկու տարում Իրան օտարերկրյա զբոսաշրջիկների 38 տոկոսով աճի մասին՝ նախորդ տարվա համեմատ՝ կորոնավիրուսի համավարակից հետո, փոխանցում է ԻՌՆԱ-ն։
«Իրանում զբոսաշրջության աճը 3 անգամ գերազանցել է կորոնավիրուսի համավարակից հետո համաշխարհային միջին աճը։ Բայց այս վիճակագրությունը փոքր է մեր երկրի զբոսաշրջային հնարավորությունների համեմատ։ Մենք միտված ենք զբոսաշրջիկների իրական աճին»,-ասել է նա։

Иран работает над отменой визового режима с соседними странами. Министр культурного наследия, туризма и ремесел Ирана Эзатолла Заргами заявил, что его ведомство вместе с МИД работают над отменой визового режима с соседними странами.
Эзатолла сообщил о росте иностранных туристов в Иран в последние два года на 38% по сравнению с предыдущим годом после пандемии коронавируса, передает ИРНА. «Рост туризма в Иране в 3 раза превысил средний мировой рост после пандемии коронавируса. Но эта статистика мала по сравнению с туристическими возможностями нашей страны. Мы нацелены на реальный прирост туристов», сказал Заргами. «Мы постоянно работаем над отменой визового режима с соседними странами. Благодаря сотрудничеству Министерства иностранных дел с каждым днем для туризма предоставляется все больше возможностей», - отметил министр