Ադրբեջանցիները առեւանգել եւ ձերբակալել է ՊԲ հրամանատարի նախկին առաջին տեղակալ Դավիթ Մանուկյանին, ով «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանի եղբայրն է:
Ավելի ուշ Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է, որ նա կասկածվում է Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 214.2.1, 214.2.2, 214.2.3 հոդվածներով (ահաբեկչություն կազմակերպված խմբի կողմից), 228.3 (հրազենի, դրա բաղադրամասերի, զինամթերքի, պայթուցիկ նյութերի և սարքերի ապօրինի ձեռքբերում, պահպանում), 279.3 (օրենքով չնախատեսված զինված կազմավորումների և խմբերի ստեղծում) և 318.1 (պետական սահմանի ապօրինի հատում) հոդվածներով։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ Դավիթ Մանուկյանին 4 ամսով կալանավորել են:
Հիշեցնենք, որ արդեն հաստատված տվյալների համաձայն առևանգվել է ՊԲ նախկին հրամանատար Լևոն Մնացականյանն ու նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։

Азербайджанцы похитили и арестовали бывшего первого заместителя командира АО Давида Манукяна, брата депутата фракции «Армения» Гегама Манукяна.
Позже служба государственной безопасности Азербайджана заявила, что его подозревают по статьям 214.2.1, 214.2.2, 214.2.3 Уголовного кодекса Азербайджана (терроризм со стороны организованной группы), 228.3 (незаконное приобретение, хранение огнестрельного оружия, его компонентов, боеприпасов, взрывчатых веществ и устройств), 279.3 (создание вооруженных формирований и групп, не предусмотренных законом) и 318.1 (незаконное пересечение государственной границы).
Азербайджанские СМИ сообщают, что Давида Манукяна арестовали на 4 месяца.
Напомним, что согласно уже утвержденным данным, были похищены бывший командующий АО Левон Мнацаканян и бывший госминистр Рубен Варданян.